şükela:  tümü | bugün
3487 entry daha
  • bunun mantığını anlamıyorum herkesin elinde cep telefonu var yoksa bile evinde çalar saati var 1 lira birşey amk kur alarmını kalk. tamam ramazan ayı boyunca sahur dedin eyvallah. bayram sabahı oldu adam 6:50'de davul çalmaya başladı 3 saattir solo konser veriyor mahallede. ulan bırak bayram sabahı düzgünce uyuyayım.
  • ramazan ayının bitimiyle birlikte kendisi ve davuluyla hayatlarımızdan en sonunda çıkacak olan kişi. o korkunç sesi son kez duyduğunu bilmek o kadar güzel ki...
  • ramazan boyunca davul çalınmayan bir şehirde şu an kara üzüm habbesi çalarak para topluyor. bir avuç kuru kara üzüm atıcam tepesine balkondan.

not: hele hele minnoş ve konyalım'la devam ediyor.

not2: potpuri yapıyor adam. şimdi de adana'ya gidek diyor:)
  • seneye gene 30 günlük macera sizleri bekliyor olacak siz böyle oldukça daha çok bu başlık altında ağlaşırsınız.
  • siz ne kadar acımasız insanlarsınız arkadaş? adamın sesi, mesleği, alayını itin götüne sokmuşsunuz. yazık lan size. sığırlar kaçırıp sığırlar tarafından mı büyütüldünüz siz?

para verme kardeşim sen davulcuya falan, ramazan davulcusu da sabahın üçünde beşinde kalkıp sana davul çalmak için göt atmaz herhalde. ekmek parası aslanım ekmek! herkes sizin gibi yalılarda, sitelerde, müstakil evlerde hayata başlamıyor.

sesi güzel olsa, çok iyi davul çalsa sokaklarda davul çalarak başka evlerden para toplamaya uğrasmaz herhalde. emek düşmanları sizi.

edit: ben kimseyi savunmuyorum, adam işini yapıp para kazanma derdinde. adamı hakir görüp it götüne sokan yalı çocukları, kolej bebeleri, hayatında yokluk nedir bilmemiş, açlık çekmemiş laleler. bir insan ramazan davulcusu olarak hayattan ne bekleyebilirse adamlar hayattan bu kadar beklenti içinde işte ,hadi empati yapmadın. adamı hakir görmek senin ne haddine?
  • çoğu medeniyetsiz ayı galiba bunların.

ulan hadi çalıyosun davulunu sabahın köründe 2 kere zilimi ne diye basıyorsun ulan sana sabahın köründe para vermek için neden uyanıyorum ? medeniyetsiz davarlar ya bi de bunları savunan tipler var burda. körler sağırlar birbirini ağırlar gibi bu nedir arkadaş ya.
  • ramazan davulcusuna para vermiyorum. zili çalmalarını da istemiyorum.

hele hele ramazan davulcusuna para vermeyene "ne olurdu yani verseydin" tarzında şeyler söyleyenin gözümde hiçbir saygınlığı kalmıyor.

başı rahmet ortası mağfiret ayın sonu garabete evriliveriyor bir anda.

yahu bugün uyanmak istesen en antika cep telefonu bile işini görür, en antika cep telefonunda bile alarmı her gün çal seçeneği mevcut. onu da yapamıyorsan çalar saat alıp kurarsın amk.

yeter artık bitsin bu saçmalık.
  • yaptığı gürültü için özür olarak o bana para versin dediğim. sırf uykumun ortasında uyanmamak için saatlerimi kaydırdım, o geçip gidince uykuya yatıyorum her sene. kimi için mübarek ramazan ayı gelenek görenek ama kiminin de hayat akışını bir ay boyunca değiştiriyor...
  • bir kaç gün arayla para istemek için ısrarla kapı çalan arsız. ilkinde oruç tutmadığımı belirterek yırttım dedim ama tekrar geldi ve alacaklı ev sahibi gibi kapıyı çaldı. açmadım gitti. içinden gelen sana verir zaten para. tek tek kapı dolaşmak nedir arkadaş.

tanım: milattan önceki bir âdeti aklı sıra yaşatmaya çalışan, yaşatırken de koparma amacında olan çalgıcı.
  • ritim yoksunu, sanat düşmanı, korona elçileri.

davulu kapan, yöresel yelek giyen kapıya dayanıyor.

umarım nesilleri tez zamanda tükenir.
3 entry daha