şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın en gereksiz insanıdır
 • işkencenin bitmesine son günler. 20 küsür gündür kulak tıkacı takarak uyuyorum. bazen o bile fayda etmiyor. bam bam bam uyanıyorum bazı geceler. neymiş fakirleri anlayacaklarmış. davulsuz anlayamıyorlar.
 • bazı sahtekar dilenciler, ramazan davulcusu gibi gözüküp evlere para toplamaya geliyor. iki senedir aynı adam kapımıza geliyor ramazan davulcusu olmadığı çok belli, eline bir tane odun parçası almış tokmakmış gibi gösteriyor. tipinden korktuğum için 5 tl verdim şimdi terslesem bu seferde bize kafayı takıp bela olacak başımıza en iyisi hiç kapı açmamak ya da terslemeden 5 tl verip göndermek. aslında kargo beklemeseydim kapıyı açmazdım bir anlık boşluğuma geldi.. bu mübarek günlerde duygu sömürüsü yapıp kapı kapı dolaşan dilencilere verdiğim para haram zıkkım olsun.
 • ramazan son gecesi bu davulcuyla tartismaya girdim. "yavas vur lan su davula hastasi olan var yaslisi olan var ihtiyari var uyku sorunu yasayan var" dedim. 1 aydir caliyorum yeni mi sanki diye uste cikmaya calisti. yavas vur davula uzatma hemserim dedim son kez. ıyice sinirlendim. pandemi sebebiyle is ve uyku duzenimiz bozuldu. sanki hayir isi yapiyor pezevenk. para karsiligi insanlarin kafasini s.kiyorsun. ulan 1 aydir kafami skmene nasil izin verdim senin. bir de cocuguna caldiriyor davulu. bam gum vuruyor davula. coluk cocuk geceleri korkarak uyaniyor. strese giriyorlar. seneye bu kadar anlayisli olmayacagim kendisine karsi.
 • bunun mantığını anlamıyorum herkesin elinde cep telefonu var yoksa bile evinde çalar saati var 1 lira birşey amk kur alarmını kalk. tamam ramazan ayı boyunca sahur dedin eyvallah. bayram sabahı oldu adam 6:50'de davul çalmaya başladı 3 saattir solo konser veriyor mahallede. ulan bırak bayram sabahı düzgünce uyuyayım.
 • ramazan ayının bitimiyle birlikte kendisi ve davuluyla hayatlarımızdan en sonunda çıkacak olan kişi. o korkunç sesi son kez duyduğunu bilmek o kadar güzel ki...
 • anasını sikicem az kaldı sabahtan beri çalıyor orospu çocuğu.
  örf adetlerinizi sikeyim ben sizin amk ilkelleri. bir de yanına zurnacı almış, piç.
 • ramazan boyunca davul çalınmayan bir şehirde şu an kara üzüm habbesi çalarak para topluyor. bir avuç kuru kara üzüm atıcam tepesine balkondan.

  not: hele hele minnoş ve konyalım'la devam ediyor.

  not2: potpuri yapıyor adam. şimdi de adana'ya gidek diyor:)
 • seneye gene 30 günlük macera sizleri bekliyor olacak siz böyle oldukça daha çok bu başlık altında ağlaşırsınız.
 • siz ne kadar acımasız insanlarsınız arkadaş? adamın sesi, mesleği, alayını itin götüne sokmuşsunuz. yazık lan size. sığırlar kaçırıp sığırlar tarafından mı büyütüldünüz siz?

  para verme kardeşim sen davulcuya falan, ramazan davulcusu da sabahın üçünde beşinde kalkıp sana davul çalmak için göt atmaz herhalde. ekmek parası aslanım ekmek! herkes sizin gibi yalılarda, sitelerde, müstakil evlerde hayata başlamıyor.

  sesi güzel olsa, çok iyi davul çalsa sokaklarda davul çalarak başka evlerden para toplamaya uğrasmaz herhalde. emek düşmanları sizi.

  edit: ben kimseyi savunmuyorum, adam işini yapıp para kazanma derdinde. adamı hakir görüp it götüne sokan yalı çocukları, kolej bebeleri, hayatında yokluk nedir bilmemiş, açlık çekmemiş laleler. bir insan ramazan davulcusu olarak hayattan ne bekleyebilirse adamlar hayattan bu kadar beklenti içinde işte ,hadi empati yapmadın. adamı hakir görmek senin ne haddine?