• ilk sesini duyduktan sonra uykunun hafiften aralanması, yaklaşan davul sesiyle içinde bir korku oluşması (bkz: korkunçramazandavulcusu)
  • acilen yok olması gereken mesleğin(?) sahipleri.

geçen gece apartmanımızda istisnasız her dairenin kapısını sayısız kez yumruklayan magandalardır ayrıca. kapıları yumruklamasalar belki bir iki daire açardı kapıyı. bir daha gelmemeleri de tamamen şans olacak.
  • bazı sahtekar dilenciler, ramazan davulcusu gibi gözüküp evlere para toplamaya geliyor. iki senedir aynı adam kapımıza geliyor ramazan davulcusu olmadığı çok belli, eline bir tane odun parçası almış tokmakmış gibi gösteriyor. tipinden korktuğum için 5 tl verdim şimdi terslesem bu seferde bize kafayı takıp bela olacak başımıza en iyisi hiç kapı açmamak ya da terslemeden 5 tl verip göndermek. aslında kargo beklemeseydim kapıyı açmazdım bir anlık boşluğuma geldi.. bu mübarek günlerde duygu sömürüsü yapıp kapı kapı dolaşan dilencilere verdiğim para haram zıkkım olsun.
  • ramazan son gecesi bu davulcuyla tartismaya girdim. "yavas vur lan su davula hastasi olan var yaslisi olan var ihtiyari var uyku sorunu yasayan var" dedim. 1 aydir caliyorum yeni mi sanki diye uste cikmaya calisti. yavas vur davula uzatma hemserim dedim son kez. ıyice sinirlendim. pandemi sebebiyle is ve uyku duzenimiz bozuldu. sanki hayir isi yapiyor pezevenk. para karsiligi insanlarin kafasini s.kiyorsun. ulan 1 aydir kafami skmene nasil izin verdim senin. bir de cocuguna caldiriyor davulu. bam gum vuruyor davula. coluk cocuk geceleri korkarak uyaniyor. strese giriyorlar. seneye bu kadar anlayisli olmayacagim kendisine karsi.
  • sabahın köründe zilimizi çalıp bütün ev halkını para dilenmek için uyandıran insandır. böyle bir uygulamanın böyle bir dönemde devam etmesi akıl almazdır.
  • ramazan ayının bitimiyle birlikte kendisi ve davuluyla hayatlarımızdan en sonunda çıkacak olan kişi. o korkunç sesi son kez duyduğunu bilmek o kadar güzel ki...
  • anasını sikicem az kaldı sabahtan beri çalıyor orospu çocuğu.
    örf adetlerinizi sikeyim ben sizin amk ilkelleri. bir de yanına zurnacı almış, piç.
  • ramazan boyunca davul çalınmayan bir şehirde şu an kara üzüm habbesi çalarak para topluyor. bir avuç kuru kara üzüm atıcam tepesine balkondan.

not: hele hele minnoş ve konyalım'la devam ediyor.

not2: potpuri yapıyor adam. şimdi de adana'ya gidek diyor:)
  • çoğu medeniyetsiz ayı galiba bunların.

ulan hadi çalıyosun davulunu sabahın köründe 2 kere zilimi ne diye basıyorsun ulan sana sabahın köründe para vermek için neden uyanıyorum ? medeniyetsiz davarlar ya bi de bunları savunan tipler var burda. körler sağırlar birbirini ağırlar gibi bu nedir arkadaş ya.
  • ramazan davulcusuna para vermiyorum. zili çalmalarını da istemiyorum.

hele hele ramazan davulcusuna para vermeyene "ne olurdu yani verseydin" tarzında şeyler söyleyenin gözümde hiçbir saygınlığı kalmıyor.

başı rahmet ortası mağfiret ayın sonu garabete evriliveriyor bir anda.

yahu bugün uyanmak istesen en antika cep telefonu bile işini görür, en antika cep telefonunda bile alarmı her gün çal seçeneği mevcut. onu da yapamıyorsan çalar saat alıp kurarsın amk.

yeter artık bitsin bu saçmalık.
hesabın var mı? giriş yap