şükela:  tümü | bugün
  • bir kaç gün arayla para istemek için ısrarla kapı çalan arsız. ilkinde oruç tutmadığımı belirterek yırttım dedim ama tekrar geldi ve alacaklı ev sahibi gibi kapıyı çaldı. açmadım gitti. içinden gelen sana verir zaten para. tek tek kapı dolaşmak nedir arkadaş.

tanım: milattan önceki bir âdeti aklı sıra yaşatmaya çalışan, yaşatırken de koparma amacında olan çalgıcı.
  • üstteki yazarın dediği gibi, istemediğim halde beni rahatsız ettiği için onun bana para vermesi gereken kişidir. hayır o da gecenin köründe kendini hırpalamak istemiyor, ben de rahatsız edilmek istemiyorum. eee iki taraf da istemiyor ama para vermek zorundayım. para verirsem de geleneği devam ettirip aynı eziyeti ilerde yaşatmak zorunda kalıyorum. uzak dursunlar para mara yok.
  • yapışkan tiplerdir. mahallenin haracını yiyen mafya misali sokaklarda gezerler ve ansızın geliverirler. geldiği zaman itina ile siktir edilmelidir.
  • mutlu musunuz lan ateyiz ekşiciler o davulcular o tokmaklarını da alıp sessizce gittiler.

lan ben de neden bayram sabahı para istemeye gelmediler diye düşünüyordum. ramazan boyu mahalleden geçmedi davulcu.
  • müslümanın inanmayana eziyeti. başka bir şey değil.