şükela:  tümü | bugün
  • yarın öbür gün tarafımdan işlenmesi muhtemel terör türü. benim gibi yatakta saatlerce kıvrandıktan sonra uyuyabilen ve en ufak sese uyanan birinin evi, bir sitenin ana yolunda davulcunun 15 dakika aynı yerde dikilip çaldığı noktada olmamalı! geçen sene davulcuyla kavga etmiştim, bu sene her halde katliam çıkar..
  • gecenin bir yarisi, uykunun en guzel saatinde gumbur sesle uyanip, aa noluyor deyip uyku sersemi bir halde deprem mi, yoksa bomba mi derken uykunuzun terorize edildigi durumdur.

yatagin icinde oturur, anlam vermeye calisirsiniz, cunku yuzyil 21., alet adevat kesfedilmis, medeni insanlar uyanmak icin calar saat, cep telefonu yok olmazsa 135 uyandirma servisi kullaniyordur. dumur vaziyette, anlam verememis, uyumaya calisirsiniz.
  • bugun posta kutumda buldugum el ilani sayesinde yeniden hatirlamak zorunda kaldigim durum. ilanda mahallemizin pala biyikli davulcularinin asik yuzlu, tehditkar fotograflari ve cep telefonu numaralari yer aliyor. altinda da kelimesi kelimesine: "lutfen ucretleri* resimdeki kisilere* veriniz. soyisim benzer olan kisilere lutfen ucret veremeyiniz*" yaziyor. bu sirin ilan ilerde yasanacak olan neseli gunlerin bir nevi habercisi. daha ramazan baslamadan kapiya dayanip para ister bunlar, "biz oruc tutmuyoruz", "ben hic davul sesi duymadim ki", "ben calar saat kullaniyorum", "valla ben hic sahura kalkmadan tutuyorum", "biz atese tapiyoruz, bizde oruc moruc yok kardesim" gibi cok denenmis taktikler ise yaramayacaktir. ramazan davulcusu terorunden kurtulmanin en temiz yolu istedikleri parayi verip kurtulmaktir. aksi takdirde:

(bkz: bir korku unsuru olarak ramazan davulcusu)
    (bkz: ramazan davulcusunun serenat yapmasi)
    (bkz: oto alarm destekli ramazan davulcusu)
  • bayram suresince uyku firsati olan tek sabahin dokuz bucugunda "hani bizim bayram harcligimiz" demek amaciyla kafamin icinde calinan davullar ile uykumu katleden terör örneğidir.

sırf bu terörü protesto etmek amacıyla kız kardeş ile birlik yapilir, uyanip bir tur ev içinde küfür edilerek dolaşılır, ardından tekrar yatılır. intikam duygusu ne güzel bir hadisedir, bünyeyi öğlen saat ikiye kadar uyutur.
  • ramazan boyunca, oruç tutan tutmayan herkesin kafasinin içinde gecenin bi yarisi uykusunun en derin anında bangır bangır öttürür davulunu...

sonra, çok güzel bi hizmet yapmışçasına eskisi gibi ramazan sonunda değil de, haftada bir kapınıza dayanıp para ister...
  • sadece oruç tutmayanlar için değil oruç tutanlar içinde tehlikeli boyutlara ulaşmış terör.

1.5 yaşındaki yeğenim korkarak uyandı, annesi 2 saat durduramadı çocuğun ağlamasını. kadın sahurda yemek yiyemedi bu yüzden.
  • her gece arabamın alarmının ötmesine neden olmasıyla hışmına uğradığım terördür. zaten gecenin bir vakti hiç işim olmamasına rağmen uyanıyorum birde üstüne alarm kumandası arayıp susturmak için balkona çıkıyorum.alarmı kapat o zaman yada hassaslık derecesini düşür diyebilirsiniz . elektrikçiye gittim ve alarmı ayarlattım ama davulcu insanüstü bir kuvvetle davul çaldığı için etki etmedi.alarmı kapatmam mümkün değil çünkü oto hırsızlığının bolca yaşandığı bir yerde oturuyorum.adamlar direksiyonu kesiyorlar kilidi çıkarmak için davulcu osuruğu için arabamdan olamam. hem alarmı sayesinde davulcuya yardım edip 3-5 sevapta bana kazandırtıyor.davulla uyanamayan kesin alarmla birlikte kalkıyordur.artık hayır duasımı alıyoruz küfürmü bilemem.
  • değnekçi terörü gibidir; arabayı allah'ın sokağına bırakırsın tepende biter:
    - abi 10 lira
    + ne 10 lira yeğenim?
    - park ücreti
    + sokak senin mi?
    - abi burası otopark*
    ...

bayram sabahı kapı çalar
    - abi 10 lira
    + ne 10 lira yeğenim?
    - ramazan davulcusuyum ben abi
    + aferim
    - abi 10 lira
    + ben parayı çalar saatime verdim
    ...
  • pek bi güzel başladı bu sene ramazan
    gece gümbedegümbe sesler
    öyle uyandırdı beni yine davulcular, ama bitmedi, adamlar evin önüne gelince sigara moladı verip laklağa başladılar, derin meseleler üzerine derin analizler yaptılar. bıyvıydabıybıy. sonra yine gümbedegümbe sesleriyle uzaklaştılar.
    ya tamam davulcunun kankasısın yancı olmuş gece salak salak dolaşıyosun, e iki çift laf ediyosun sigara tüttürürken hepsine eyvallah ta, nası olsa gümbür gümbür davul sesi ben de gümbür gümbür konuşayım ne demek lavuk. bi de yavşak yavşak ipe sapa gelmez mavralar.
    bi bitmediniz...