şükela:  tümü | bugün
  • yasaklanması gereken bir durumdur. geçen sene ramazan ayında 3 farklı davulcu gelmişti. hırlı mıdır hırsız mıdır bilmiyorsun. kim muhtarlıktan ya da belediyeden yetkili onuda bilmiyorsun.

bence ramazan davulcusu ya gönüllü olmalı ya da ücreti belediyelerce verilmeli. tek tek daireleri dolaşıp para istememeli. ey ülkeyi yönetenler, sosyal devlet anlayışı davulcunun parasını vatandaşa bahşiş olarak itelemek değildir.
  • artık bitsin dediğim uygulama.

arkadaşım ben senin davulun ile değil saatle uyanıyorum.hatta saat ile de değil uyumadığım için zaten uyanık oluyorum.
    sen saçma saçma vuruşlarla gecenin sessizliğini de bozuyosun.
    ayrıca tam uyuyacağım derken mahalleden öyle bi geçiyosun ki evde köpeğim tedirginlikten deli olup gecenin bir yarısı havlamaya başlıyor.

bu adet,gelenek de unutulsun be kardeşim.niceleri unutuldu gitti.yaşatılacak çok daha güzel şeyler var.

afedersin para falan da isteme benden.git kendine daha güzel uğraşlar bul hadi
  • saçmalıktır. herkesin çalar saatinin olduğu bir devirde sokaklarda bangır bangır, çoğu zaman da artık ritmsiz ve manisiz olduğu için "gelenek" kısmından da çıkmış bir eylemi gerçekleştirenlere para verenler de salaktır.

aksine oruç tutmayanları uykusundan uyandırdığı için davulcular bu insanlara üstüne para vermelidir.
  • ya ben bile verdim herif sii sii sii siikrm diye zile basınca mecbur veriyorsun.
  • amk sanki john bonham hepsi.
  • yıl 2018 hala ramazan davulcusu saçmalığıyla uğraşıyoruz.

sahura davul sesiyle kalkan mı kaldı yahu? kuruyorsun cep telefonunu, gps verisi ile dünya saatine göre kendini ayarladığı saatle dakikası dakikasına seni uyandırıyor. çok meraklısı vakit gelince ezan okuyan uygulama yüklemiş cep telefonuna.

ama neymiş? ramazan davulcusu. saçmalığa bak.

para vermemek gerekiyor ki diğer insanları rahatsız etmesinler.
  • adamlar davulcu olabilmek için belediyeye para veriyor, sonra da o parayı çıkartmak için kapı kapı dolaşıp para istiyor. yani belediyenin onlara para vermesini istemek biraz hayal.
  • dün ankara maltepe bölgesinde bir ramazan davulcusunun yolun ortasında dilenmesi anlam karmaşına sokmuştur. evet işini yaptığı için para istemiyor gerçekten dilencilik yapıyordu davuluyla.

bu konu dışında gerçekten günümüze yapılacak bir update ile kaldırılması gereken sistemdir.
  • hadi canım hadi...
  • bu devirde davulcuyla sahura kalkan mı kaldı ama varsın eski gelenekler devam etsin. burada sorun bahşişi doğru davulcuya verdiğimizi bilmek. işin magazinsel tarafı ise hiç oruç tutulmayan evlerden bile bu talepte bulunulması.