şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şehirler ve ülkler için nostalji gereklidir. örneğin; bugün londra'da o kırmızı telefon kulubeleri hala duruyor. hemde içinde telefon yok. çift katlı o eski otobüsler hala günde bir kaç sefer yapıyor. bunlar şehir kültürünün parçaları. buda bizim kültürümüzün parçasıdır.
 • kesinlikle desteklediğim kampanya. bırılerı ranttan parayı kırsın dıye gecenın bır vaktı besıktekı bebelerı uyandırmaya kımsenın hakkı yok. evet eskıden teknolojı bu kadar ılerı degıldı alarmlı saatler cep tel lerı yoktu. o zamanın gerekliliğine saygım var zira o zamanın davulcularıda karakter sahıbı bır sekılde davullarını calardı hatırlıyorum yasım geregı. sımdıkıler kufur eder gıbı calıyor. asıl amaca donecek olursak artık bır gereklılık degıl mesela ben gece 11 - 12 arası yıyp yatıyorum uykum bolunmesın dıye. tabı bır azınlıgım bunun farkındayım lakın ınsana saygı ustad ınsana saygı.nokta.
 • desteklediğim kampanya. ramazan davulu gelenek görenek falan da değildir, anlamsız romantikliğe gerek yok. eskiden her kesim ayrı mahallelerde yaşardı ve davulcu sorun olmazdı haliyle. gayrimüslim mahallesinden de davulcu geçmezdi sanırsam. şimdi öyle mi? kafirle mümin aynı apartmanda yaşıyor. senin olmayan göreneğin yaşayacak diye adamın beyin hücrelerini öldürmeye ne hakkın var?

  törenize önem veriyorsanız gidin folklor falan öğrenin, evde tarhana yayın salça süzün.
 • memleketin geçmişini geleceğini siktiler hâlâ gelenekten bahsedenler var. +1 ile katıldığım kampanyadır.
 • karşı çıktığım kampanyadır.
  davulcuları yedirmeyeceğiz!
 • +1 ile katıldığım kampanyadır.

  davulculardan kurtulursak sonra da sünnet konvoylarıyla mücadele edelim. senin çocuğunun pipisi kesilecek diye, üstü açık araba kiralayıp arap müziklerini sonuna kadar açıp bütün kentin ağzına sıçmak nedir lan. illa birisinin o arabadan düşüp ölmesi mi gerekiyor bunun yasaklanması için.

  yani nerede bi aptallık saçmalık var altından bi yobaz bi cahil çıkıyor ya hiç şaşırmıyorum.
 • yerine başka bir şey konmayan hiç bir şey yok olmaz.

  bu yüzden alternatif bir yöntem olarak (bkz: john bonham)'ın sıkı bir bateri solosu kaydı alınır ve tüm davulculara dağıtılır.

  davulcular bu kaydı cep telefonlarından açarak seyyar hoparlöre verirler .

  ateistlerin bile kalkıp sahura durması farz olur.
 • sabaha karsi o saatte david gilmour calsa agzini sikerim. musluman bebekleri bilmiyorum ama benim kizim korkarak uyaniyordu.
 • kesinlikle katılacağım kampanyadır. ani seslerden çok rahatsız olan bir insanım. ve o sesi duyduğumda üç buçuk atarak uyanıyorum. ayrıca yok efenim gelenekmiş, korumak lazımmış cart curt.sanırsın geleneklerine çok sahip çıkan bir milletiz. (bkz: sulukule) bundan da vazgeçilebilinir. hani rahatsız olanlar var huhu