• geçen hafta fenerbahçe maçını es geçince bu hafta trible kovalık yapmış kaleci. ulan nasıl bir torpili var anlamadım ki.
  • kendisi adina cok sevindigim kaleci. dunku21 nisan 2013 gençlerbirliği fenerbahçe maçıni seyretmemistim canli olarak, sonra ozetlerini seyrettim de skor 1-0'ken kuyt'ın bir sutunu bacak arasindan iskalamis ve tekrardan kontrol edebilmis. ben de turkiyedeki futbol taraftarlarini az bir sey taniyorsam rahatlikla diyebilirim ki o pozisyon gol olsa adamin hayati bugun cok daha karanlik olurdu. sikeci basta olmak uzere onlarca olumsuz sifatla anilirdi. ucuz atlatti, kendisi adina cok sevindim.
  • 1 mart 2014 fenerbahçe gençlerbirliği maçı'nda sağ eli kırılan kaleci. geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum, umarım biran önce iyileşir.
  • takımdan giderek bazılarına kına yaktıran kaleci. çok ciddiyim, geçen seneden beri tribünde git gide büyüyen bir ramazan antipatisi vardı. dur bakalım ne olacak şimdi. adam akıllı bir kalecin var herhalde. ramazan'ı gönderdiğine göre...
  • gençlerbirliği'nin atsan atilmaz, satsan satilmaz kalecisidir.

kaleye gectiginden beri yedigi her gol jenerikleri susleyecek kadar guzel bu kalecimizin. her mac top kendisine geldiginde (geri pas, sut vb sekli farketmez) yuregim agzima geliyor o kadar guvenmiyorum kendisine lakin maci da kurtardi mi tam kurtariyor hic ortasi yok. biraz hantal ve takim arkadaslarinin dedigine gore tembelmis.

herseye ragmen genclerbirligimizin altyapisindan cikmistir, evladimizdir, bu sezon basindan beri kaptanimizdir. iste bu sebeple atsan atilmaz, satsan satilmaz. ee bizde cok kiziyoruz, elestiriyoruz ama seviyoruz, sevdigimizden, konduramadigimizdan iste isyanimiz.
  • vakti zamanında yasemin yalçın'ın parodileri vardı: başbayanve boşbayan hali hazırda gençlerbirliği taraftarı da ramazan'a başbakan lakabını takmış durumda ama bu lakap boşbakan olarak düzeltise daha iyi olacak. kendisi gelen giden her topa boş boş baktığı için bu lakap çok daha uygun. adam a takımla ilk gençlerbirliği maçına hazırlık kampında boluspor karşısında çıkmıştı, o maçta kaleyi anlamsızca boşaltıp hatalı bir gol yemişti. ondan kelli değişen hiçbir şey yok. sürekli aynı hatalar. tuttugun takim jeneriklik gol yesin lafını sağolsun sayesinde yaşıyoruz. kendine geliştirmek için en ufak bir çaba yok. bir ara johan dahlin gelmişti de nefes almıştık, artık o gidince yine ramazan'a talimiz. hayırlı goller...
  • dumlupınar üniversitesi mühendislik fakültesinin gülüdür kendileri.1.80 boyuna rağmen ayağına kadar beyaz önlük giyerek hayatımda hiç görmediğim isviçreli bilimadamlarını anımsatır kendisi.hayalimdeki isviçreli bilimadamı ramazan köse'dir kısacası.ayrıca öğrencilere "bir sıkıntınız olursa hemen yanıma gelin,alın bu da numaram 05xx..." diyip sınıf sınıf dolaşır.ha yanına gidersiniz,"işim var sonra gel" der orası ayrı.

bir keresinde kendisiyle çok acil görüşmem gerekmişti.üst sınıflardan bir arkadaş "piercingi çıkar bence hiç sevmez öyle şeyleri" demişti.işin komik yanı ben de çıkarmıştım.hey gidi köse...
  • 90 ların sonu ve 2000 lerin başında, yolu dumlupınar üniversitesi mühendislik fakultesinden geçmiş her gencin ömür boyu hafızasından silemeyeceği türden bir şahsiyet.

bilen bilir.

öğrencilerine bol sabırlar dilerim. kaç sene olmuş bak halen unutmamışım. ha bir de askerdeki yüzbaşıyı da unutamıyorum. sözlük, bir el ver.

(bkz: dumlupınar üniversitesi makina mühendisliği)
    (bkz: kıvanç takımı)
  • gençlerbirliği altyapısından yetişme ve 2 senedir gençlerbirliği kalesini koruyan 88 doğumlu kaleci.

serdar kulbilge'nin takımdan ayrılmasından sonra kaleye özkan karabulut geçmişti. ilk 4 hafta maçı bir şekilde kotardıysa da 4. haftada yediği hatalı golden sonra kaleyi ramazan köse'ye emanet etmişti fuat çapa. kaleye ilk geçtiğinde henüz olmamıştı, toydu. acemice goller yiyordu. ama öyle bir zaman geliyor ki, tecrübeli kalecilerin bile zor kurtaracağı topları kolları uzarcasına çıkarıyordu. 2-0 geriden, 4-2 yendiğimiz beşiktaş maçında bir çıkardığı pozisyon vardır ki, şu an bile gözümün önünde canlandı.

lakin, çok şannsız bir kaleci bu ramazan. 2012 yılının en iyi golü seçilen stoch'un golünü yiyen kaleciydi. çok eleştirilse de o pozisyonda yapabileceği bir şey yoktu o güzel golü seyretmekten başka. sonra yanlış hatırlamıyorsam 2012-2013 sezonu gaziantepspor ya da elazığspor maçında auta çıkan topu kaleye aldı. yine çok eleştirildi. bu kaleciyle olmaz gardaş dendi. ama ramazan'ın kurtardığı topları, kazandırdığı maçları görmüyorlardı. hatalı bir gol mü yedi, kara murat ramazan ilan ediliyordu. 2012-2013 sezonunda çok maç kazandırdı ramazan bize. tek tek maçları hatırlamıyorum ama kalesinde panterleşti adeta. ben oluyorum arkadaş duruşu vardı artık üzerinde.

2013-2014 sezonu başında halen kaleci lazım abi bize muhabbetleri dönmesine rağmen kaptan olarak çıktı sahaya ramazan. la ramazan'dan kaptan mı olur la? sesleri yükselmedi değil tribünlerde. ama geride bıraktığımız 3 haftaya bakınca takımın en iyi isminin ramazan oluşu bu çatlak sesleri tek tek söndürmeye yetti. 3. haftaki karabükspor-gençlerbirliği maçında 30 metre önündeki bir pozisyonu takip edip haklı olan takım arkadaşını savunmak için koşup gelmesi ve hakemden sarı kart görmesi; rakip takım oyuncularını tebrik etmesi. bunlar güzel şeyler.

geçen seneden bu yana tribünde ramazan lobisi var. ramazan ne zaman topu tutsa "ramazaaaaan ramazaaaan ramazan raaaaaamaazannn" sesleri yükselir c blok'ta.

hiç "umarım milli takıma seçilir, umarım 4 büyüklere gider" temennilerinde bulunmayacağım. ne istanbul milli takımına gitsin, ne de 4 düdüklere gitsin. giderse yurt dışına gitsin, insan gibi kaleciliğini yapsın. güzel kaleci olsun.
  • 2012 fifa puskas ödülü'nde "en iyi gol yiyen kaleci" seçilmiş ama ödülünü almaya miroslav stoch'u göndermiş kaleci.

(bkz: miroslav stoch'un gençlerbirliği'ne attığı gol)
hesabın var mı? giriş yap