şükela:  tümü | bugün
  • liseye yeni başlayanlara süper duygu sömürüsü yaparak(derste çocuklugundan bahsedip timsah gözyaşları dökme de dahildir) aklınca kalplerini kazanacagını sanan,durdugu yerden omuza kadar ayak kaldırıp vurabilen,mümkün mertebe insanı.
  • bursa erkek lisesinin bir dönem müdür yardımcılığını yapmış ama duyumlara göre geçen sene rütbesi düşürülmüş öğretmen, karateci.

okulda dönen bir efsanenin de sahibidir.

rivayet odur ki, yatakhanede öğrenciler sigara içmektedir. bir kişi dışarıda nöbetçilik yapar. ramço kata öyle bi yerden giriş yapar ki nöbetçi, içedekilere haber veremeden enselenir. odaya girdiğinde tüm öğrenciler dumur olur. arada fısıldaşmalar olur elbette:
    - hasssiktir ramazan hoca lan, şeklinde. hiçbir şeyden habersiz, ranzanın üst katında sigarasını tütüren genç fısıldaşmaları duyar.
    - siktirin lan ordan! ramço'nun götünde birelir uçuyodur şimdi eehehe!
    ramço gayet sakin diğer çocuklara susun işareti yapar. ve hiçbir yerden destek almadan öyle bir sıçrar ki, o ranzanın üst katındaki çocuğu tekmeyle yere indirir.

abartı gelebilir, ramçonun yumruğunu yememiş olanlara.
  • hakkındaki fikirler o kadar çeşitlidir ki; bazıları mezuniyette sarılırken salya sümük ağlar ve hakkında idealist ve çalışkan olduğu söyler, bazılarıysa söver, haklarını yediği anıları anlatır. erkek lisesinin demirbaşıydı herkes bilirdi, tanırdı, korkardı. kendi deneyimimden yola çıkarak önyargılı ve inatçı birisiydi ve sıklıkla tezatlığa düşerdi. nihayetinde yıllarca öğrencilere çektirdiği çile ile beraber fetö operasyonları ile ilgili khk'lar kapsamında görevinden uzaklaştırılmış durumda. ha bide adı ramazan özbayrak değil ramçodur.
  • ramço ölmeden önce nereye gömüleceksin söyle lütfen, bol bol ziyaretine geleceğim.
  • bu bi gün tuvaleti basıyor çocuğun tekini sigara içerken görüyor. çocuğa bi koyuyor çocuk kafayı duvardaki fayansa vuruyor fayans çatlıyor. çocuk ölmüyor ama hastanelik oluyor.

ben olayı görmedim ama gören arkadaşım anlattı "agaaaaaaa ramço bi koydu çaaaat etti dedim kafa çatladı akıcak şimdi beyni amaaa yok agaaaa fayans çatlamış neyse ki agaaaaa" diye anlattıydı. belki fayans önceden çatlaktıda olayın heyecanıyla öyle sandı herkes.

beni bi kez kavga ettiğim için itip kakmışlığı var bir kaç kez de disipline götürecekken arkadaşlarımın "konuyla alakası yok hocam" dedikleri için kıl payı dönmüşlüğüm var.

bacak kadar boyuyla çok yarma dövmüşlüğü var.

yumruk atmak ne lan