şükela:  tümü | bugün
 • eskiden vardı böyle bir şey, hala var mı bilmem, ama varsa yazıklar olsun. enfes bir gıda olan ramazan pidesi hep üretilse ne olur sanki? tadı mı kaçar? almanya'da her türk fırınında her dakika bulabilirsiniz pide, hatta dönerciler de döneri bu pidenin minik versiyonunda yaparlar. noldu? almanya bizden daha mı geri kalmış? buraya tatile gelip en güzel yerlerde kalanlar da almanlar? tamam bitli turist de var ama sonuçta iyisi de var. hah, mercedes'i yapanlar da almanlar? ramazan pidesinin sadece ramazanda yapılmaması, bizden bir şey eksiltmez ki? belki o yüzden mercedes yapamıyoruz (oha).

  aynı şey güllaç için de geçerli. ha, almanya'da 4 mevsim güllaç bulunuyor mu, bilemem. bakkalda çakkalda markette satılıyor, evlerde yapılıyordur ama fırınlarda lokantalarda neyin var mıdır, sanmıyorum. ama onlarda da lebkuchen var mesela, sadece noele doğru yapılıyor. onun dışında yaplımıyor. al sana çelişki. belki biz de 4 mevsim lebkucken yaparsak, hoop mercedes yapacak kıvama gelirizi. (çarprazlama). haydi bakalım.

  (oha len, mercedes virali gibi entry olmuş)
 • türk milletinin (belki de) en büyük ayıbıdır bir yerde.
 • fiyat-performans oranının normal ekmeğe göre daha düşük olmasından kaynaklanan durumdur. haydi ramazan ayında "hep mi yiyoruz yahu" deyip alıyorlar ama normal zamanda bütçesi bunu kaldırmayacak insan çok. gerisi arz-talep dengesi...
 • hollanda icin gecerli olmayan durum.

  hollanda'da ramazan pidesi turkse broden * * olarak her daim satilir. tadi turkiye'deki ramazan pidelerinin yanindan gecmez.
 • akkuş pide'nin yılın her gününde ramazn pidesi yapabilmesi nedeniyle yanlış olan tespit.
 • adını değiştirerek çözülebilecek sorun. gerçi sürekli üretilse ne olur ki. yine talep olur bence. mercimek çorbası ile bu kadar iyi ikili olan bir şey yok.