şükela:  tümü | bugün
  • elektrik direğine takılan kuşu kurtarmak için iki elinden olan 17 yaşındaki gencecik çobanın ismidir ramazan taşdemir.

ağrı nın diyadin ilçesinde çobanlık yaparken kanadı elektrik direğine sıkışan kuşa yardım etmek isteyen ramazan, kuşu kurtarır lakin kendisi akıma kapılır. bir buçuk saat direkte asılı kalan çocuk, ekiplerin müdahalesiyle asılı kaldığı yerden indirilir. fakat ellerindeki üçüncü derece yanıklardan ötürü her iki elinin kesilmesi gündemde.

bir anlamı olur mu bilmiyorum ama bu güzel yüreğin taltif edilmesi gerekir.
    ellerinden her türlü kötülüğün geldiği insanlarla dolu olan şu dünyada, iyilik için ellerinden olan bir yürek nadir bir kıymettir çünkü.

--- spoiler ---
    "kuşu öyle çaresiz görünce yardım etmek istedim. onu kurtardım ama kendimi bu hale getirdim. doktorlar ellerimin kesileceğini söylüyor. ellerimi kaybedersem ben ne yaparım? meslekte son günümdü. bir gün sonra anlaşmam bitip, istanbul'a gidecektim. artık tüm hayallerim yok oldu. tek elim kesilse idare ederdim ama ikisi kesilirse zor günler beni bekliyor."
    --- spoiler ---

haber linki
  • ah be abim :(
  • ağlatmıştır.
  • canım benim, birtanem... öyle üzdü ki. ne temiz bir yürek. ne talihsiz bir yaşantı.
  • https://www.birgun.net/…-elleri-kesildi-186299.html

iki eli de kesilmiş. bence bu kardeşimize yardım edilebilir.
  • kanatlarını kurtarmak istediği kuş için kolsuz kanatsız kalan çocuk...

yürekte bir sızı...
  • abi ne bilim yaşı çok küçük, yüreği de çok temiz bir insan ama keşke biraz daha düşünerek hareket etseymiş ne bileyim elektrik teline takılan kuş için elektrik direğine tırmanılmaz, kuyuya düşen köpek için techizatsız kuyuya inilmez, çatıda kalan kedi için halatsız,merdivensiz çatıya çıkılmaz, çamura saplnana inek için çamura girilmez. yetkililere haber verilir. ne diyeyim büyük geçmiş olsun.
  • kıyamam ben ona. protezi için, geleceği için yardım kampanyası başlatılacak olan kişidir kendisi. kampanya başlatıldığı vakit bu başlığa yeni yazı gelecek.
  • kol protezi için yardım edilmesi gereken iyi yürekli gencecik bir delikanlı.

ilgilenecek bir firma olsa ne güzel olur.
  • kendisi için sürdürülen bir yardım kampanyası varsa eğer yeşillendirin canolar.