şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dayak garantili olduğu ortada da, dayak atanların derdi ne onu anlamıyorum. canın bira mı çekiyor, yemek mi çekiyor yoksa öpüşmek mi çekiyor. nefsini terbiye etme maksadı vardı hani bu ibadette. adam sevabını katlıyor. çiçek vermen lazım. senin inancına göre adam cehenneme gitmek pahasına sana orta açıyor. vur gol olsun gelsin huriler gitsin gulamlar.

  gerçekten yiyip, içip öpüşene olan tepkiyi mantık çerçevesine oturtamıyorum. bak hz. muhammed karikatürü çizen adama saldırandaki mantığı bile kendi içinde tutarlı buluyorum ama bunu değil. adam ibadet etmiyor gitsin evinde etmesin demenin olayı nedir abi biri çıksın açıklasın.

  hele bir de yemekhane, restoran falan basılması hadisesi var ki ona aklım sırrım ermiyor. adam senin önünde yemiyor işte. derdin ne?

  ıssız, yiyeceksiz susuz bir adaya düşsen kendini oruçlu mu sayacaksın. olayınız ne oğlum sizin?
 • bu ülkede sırtı sıvazlanan kesim

  1) türk
  2) sünni müslüman
  3) erkek

  eğer bu kesimden birisi değilseniz ve bu kesim tarafından dikte edilen hukuk dışı normlara biat etmezseniz, dikkat çekersiniz ve otomatik dışlanırsınız. böylece dayak da yersiniz, tecavüze de uğrarsınız, ırkçılığa da maruz kalırsınız.
 • oruç tutanların ‘biz enayi miyiz de oruç tutuyoruz’ düşüncesiyle oruç tutmaları.
 • cehalettir. oruç tutmasan allah'ın affedebilme ihtimali varken birisine zarar vererek allah'ın affetmeyeceği* bir suç işlemek cehalettir.

  ayrıca dayak atarak insanları doğru yola getiremezsiniz. fikrinizin veya itikadınızın doğruluğuna inanıyorsanız bunu insanlara anlatarak insanları doğru yola çekersiniz. dayak atarak değil. zaten bu eylemi yapan cahil inandığı dinin doğrularını bilmediği için bu olaylar yaşanıyor.
 • islam dininin hoşgörü dini olmasından dolayıdır.
 • kendileri aç susuz akşama kadar sürünürken ellerine hiçbirşey geçmiyor. enayilik hissi oluşuyor olabilir. s2k hayatlarından hiçbirşey değişmiyor. amk milleti barut fıçısı gibi gezdiğinden boktan hayatlarının öfkesini birilerin çıkaracak neden arıyorlar.

  sorsan akşama kadar anlatsın hoşgörü dini diye.
 • dayak atanların allahın olmadığını bilmesidir.
  biliyorlar ki allah yok, tuttukları orucun mükafatını öteki tarafta almalarına imkan yok.
  ne elde ederlerse bu dünyada elde edecekler.

  onlar da orucu ve ramazanı bahane edip terör estirmeye, höt zöt yapmaya, milleti darlamaya, zaptu rapt altına almaya çalışıyorlar. çünkü orucun kendileri için faydası ancak bunlardan ibaret.

  yoksa gecenin bir vakti tamtamlar çalarak milleti hasta yaşlı bebek demeden uyandırmanın dindeki yeri nedir? dinde yeri olmasına gerek yok ki. din diye bir şey yok çünkü. bunlar insanlara neyi dayatırsa din de odur, allah da odur. inanç denilen şey böyle bir düzen çünkü.
 • sebebi dövenlerin süzme g.t olmaları. şimdi yok "bizim mahallede ermeni vardı da hiç yemezdi" geyiklerinize başlamayın. insan özgürdür. ibadet ederken de , yemek yerken de.
 • islamiyet yobazlara bırakılamayacak kadar mükemmel bir dindir.