şükela:  tümü | bugün
19 entry daha
  • ramazanda içmeyenlerin vereceği cevapta bu da bizi ilgilendirmez.
  • öyle bir hesap yok. arap masalları üzerinden sorgulama yapılmaz.

şu an mesela bin tane inanışa aykırı iş yapıyorumdur;

evimde buda heykeli yoktur, bu akşam brahma'ya dua etmemişimdir, şiva'ya yalvarmamışımdır, yemek yerken isa'ya şükrememişimdir, tokat yerken öbür yanağımı çevirmemişimdir, artemis'in sunağına tuttuğum balıklardan koymamışımdır, ahura mazda için yanan ateşi korlamamışımdır, atalar ruhunu çağırmak için davul çalmamışımdır.

hangi birini yapayım? bırakın iki lokma demleneyim, yoruldum din yükünden.
  • bir kesim tarafından melekler tarafından adisyon fişi ile birlikte takdim edileceğine inanılan hesaptır.

kim bilir belki de “........... nedenleri ile müessesemizin ikramıdır” şeklinde ibareler içerebilir.
  • sanıyorum şu fiyatlarla mekanda ödediğimiz hesaptan fazla olamaz.
  • valla burdakinden daha fazla degildir bir bira 20 tl yuh bu ne.
  • sanane. hesap bizim değil mi senin nerene batıyor. içemediğinden kıskanıyor musun yoksa :)
  • içtikleri şeye ve mekana göre değişir. ciks bir mekanda içerler, şişe açtırırlarsa götlerine girebilir. bi tane angora alayım yanınada elma kırayım derse yada 2 tuborg extra cebinede 100 gr tuzlu fıstık doldurursa pek bir hesap çıkmaz.
  • hesap zamanı o kadar kul hakkı devlet malı yiyen varken büyük ihtimalle dikkate bile alınmayacaklar.
  • ramazan ayı dışında içtikleri ile eş değer hesaplar bütünüdür.

işte türkiye'de bu olayı anlayamıyorum. adam cuma namazlarını kaçırmaz ama diğer zamanlar yemediği nane kalmaz, ramazan ayında içki içmez fakat normal zamanda zina yapmaktan kaçınmaz. kirpik uçlarımıza kadar iki yüzlü bir milletiz vesselam.
392 entry daha