şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: dükkan benim mal benim sanane yarraam)

mekanım olsaydı böyle derdim en azından.
  • aslında sayı çok daha yüksek. 3-4 sene önce harrünisa gül ün baslattığı proje ile ögretmenler okuma yazma tesbiti ve kursu açmak zorunda bırakıldılar. fakat insanlar okuma yazma kursuna gelmeyince adını yazabilen tüm kişilere okuma yazma bilidigine dair belge verildi. böylece bir anda okur yazar oranımız arttı.

eşim ögretmen orandan biliyorum. kapı kapı dolasıp tarama yapmıslardı.
  • mahalle kültürünün olduğu semt meyhanelerinin %95 i ramazan boyu kapalıdır
  • hizmet sağlamaktan haklı bir sebep olmaksızın kaçınılamaz 6502 madde 6
    laik bir ülkede haklı sebep din olamaz, ramazanda alkol kullanmak isteyen de olabilir, yıl içinde domuz eti yemek isteyen de. (bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)
  • tüketicinin korunması hakkında kanun'a göre suç işleyen mekandır.

satıştan kaçınma
    madde 6 – (1) vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz.
    (2) hizmet sağlamaktan haklı bir sebep olmaksızın kaçınılamaz.
    (3) ticari veya mesleki amaçlarla hareket edenler; aksine bir teamül, ticari örf veya adet ya da haklı bir sebep yoksa; bir mal veya hizmetin satışını o mal veya hizmetin, kendisi tarafından belirlenen miktar, sayı, ebat gibi koşullara ya da başka bir mal veya hizmetin satın alınması şartına bağlayamaz.
    (4) bakanlık ve belediyeler, bu madde hükümlerinin uygulanması ve izlenmesine ilişkin işleri yürütmekle görevlidir.

http://www.resmigazete.gov.tr/…13/11/20131128-1.htm
  • sadece içki satışı yapmayı bıraksalar iyi, komple yiyecek içecek satmayı bırakan kafe gördüm giresun'da daha dün. yani mekan kapalı değil, satış yok. ramazan boyunca sadece ustalara hizmet veriyoruz dedi bir de adam. yakındaki inşaatta çalışan ustaları kastetti sanırım. ne yani, orada oturup bir şey içebilmek için ille inşaatta mı çalışmak lazım?

tüketiciyi koruma kanununa aykırı olduğu belirtilmiş yukarıda. maddeyle ilgili bilgim yoktu, şimdi şikayet etmeyi düşünüyorum söz konusu yeri.

fakat bunu da yine bir kenara bırakırsak ben bu yerleri kafamda kaydedip, geri kalan 11 ayda da hiçbir şekilde bu yerlere uğramamak gibi bir düstur edindim yıllardır. hukuki bir yaptırımı olsun ya da olmasın, bir daha bu yerlere adım atmadığım gibi lobisini de yapıyorum bunun.
  • x2 sevap kazanacağına inanan mekanın sahibidir.
  • (bkz: özdilek)
  • kardeşim dinini başkalarına yansıtma ya kendi içinde tut lan madem ramazanda satmıyorsun günah diyorsun ulan gevşek 11 ay niye satıyorsun bunlar tam gösterişçi
  • dincilerin daha kendi kitabını okumaktan aciz yaratıklar olduğunu bilmeyip, tüketici kanunlarını okumuş olmalarını bekleyenleri görmemizi sağlayan mekanlardır.

oğlum adama fatiha suresinde neyden bahsediliyor desen, fatih sultan mehmet diyecek lan.

bırakın havlasın çomar.