şükela:  tümü | bugün
 • ramazanda oruç tutmak yerine aç kalanların sokağa çıkmasını engelleyecek; oruçluyum bahanesiyle yolcuyla kavga eden otobüs, taksi şoförlerinden, oruç tutmayıp/tutamayıp sokakta su içen lokantada kafede yemek yiyenleri görünce zıvanadan çıkan, sokaktaki dekolte giyinenleri dövmeye yeltenen öküzlerin topluma karışmasını engelleyecek bir uygulama.
 • sözde oruç tutan, iradesi zayıf insanların toplum içinde dolaşmaları sakıncalıdır. bu gibi kişiler sokakta yemek yiyenlere, lokantalara, cafelere saldıracak potansiyele sahip kişilerdir. bu gibi saldırıların engellenmesi için katıldığım önermedir.

  eminim ki bu önermeye, içki içenler etrafa saldırabilir diye sokakta içki içmek yasaklansın diyenler de destek olacaktır.
 • katiliyorum. bide bunlarin yancilari var, "adam oruclu kardessimm icmeyin sigara" , "ulan ayip beee oruclu adam var yaziktirr" . cennete yandan girilebilecegini saniyor yanci yandan yemis.
  edit: ironiyi anlamayip duygusallik kasan mallar olmus. ulan ya iq nuz 2 basamakli ya fesat populistin tillahisiniz.
 • müslüman memleketinde oruç tutanlar dışarı neden çıkar? nafakasını temin için, tutmayan her müslüman da illa ki saygı duyar ramazan'a, sizin gibi boş konuşan saygısızlar ancak düşmanlık için lakırdı yaparsınız, derdiniz 1-2 istisnayı dilinize dolayıp, insanları hor görmek, kalkıp müslümanlığımızı sorgulama martavalı yapmayın, 11 ay zaten saygısızsınız, bari 1 ay bulaşmayın millete
 • çin'in bazı bölgelerinde uygulanmakta olan yasaktır.
  özellikle (bkz: doğu türkistan)'da uygulanır.
  bu yasağı uygulayan ve yasaklayan zihniyet şunları da uygulamaktadır.
  -camiler yıkma ve tahrip,
  -toplu ibadet yasaklaması,
  -kuran kursları kapatma,
  -bölgeye çinlileri yerleştirmek suretiyle müslümanları taciz.

  ne güzel kişileri ve toplumları örnek alıyorsunuz beyler, haklisiniz oruçlu görürseniz sokakta acımayın sakın...