şükela:  tümü | bugün
  • ramazanda spor salonlarının çoğunun boş olduğu düşünülünce harika olan eylemdir.spor yapıp aynı zamanda oruç tutan kişi için bu kavurucu yaz günlerinde susuzluktan ölme durumu oluşturabilir.
  • iftar sonrası mümkün değil
    çare sabah erken koşmaktır.
    enerjiniz yerindeyken
    gün boyu susuzluğa katlanmak ise ayrı bir irade
    ama bir ay sporsuz kalmak
    alışmış bünyelere kolay değildir.
  • iftar öncesi yapılabilir. int. fast dediğimiz bir diyette bu şekilde ilerliyor iftar ile imsak arasında yeterince kalori alırsanız sorun olmaz.
  • iftarı hafif tutarak, iftardan 1 saat sonra kadar spor salonuna giderek gerçekleştirdiğim eylem. su takviyesi falan ramazanda spor yapmak daha bir keyifli.
  • iftar sonrası gece bisiklet turuna çıkarak bir saat sonra destek vereceğim eylem pelit.
  • saat 20.30-40 arası iftar açan biri olarak , tüm sadeliği ve insaniyeti ile yemeği 9 da bitirdikten sonra 2 saat dinlenme şekerleme arası moda girip, 11.30 12 gibi çıkıp 1 saat bu işlemi sürdürürse , sahurda da yaktığını enerji olarak alırsa hayata daha umutlu devam edecek insandır. yoksa ramazanda 1 ay boyunca hayvan gibi iftar sahur yemek yerse 5 kilo vermek yerine 5 kilo alacaktır.
  • oruç tutmuyorsanız gayet tabii devam edebilirsiniz. tutuyorsanız kasları korumaya yönelik çalışmak daha mantıklı olacaktır efem.
  • düzenli spor yapanlar için yarından itibaren 2018 yılı ramazan ayı için başlayacak zorlu dönem.
    iftar 8.30 civarında olduğuna göre,

-9.15 çorba, az yemek, bol salata, 2 bardak çay, 2 dilim tam buğday ekmeği ya da bir avuç kadar haftada 3 gün pide ile kalkış.

-10:00 küçük bir fincan filtre kahve,
    -10:30 beş dk ısınma sonrası belli başlı temel hareketlerden oluşan 40 dakika süreli full body çalışma.
    -11:15 üç günlük ara vermek üzere keyifle eve dönüş ve bol proteinli bir sahur.

şeklinde hamlaşmadan ve kasları muhafaza ederek 8-9 çalışma ile dönemi tamamlama planım mevcut. bakalım nasıl olacak.
  • uzun tempolu yürüyüşler ve çok zorlamadan ağırlık çalımaları ile aktif spor yapan bedenler en hasarsız şekilde atlatmaya çalışılır..
  • şimdi normalde oruç tutmayan biriyim fakat ailem ile yaşadığım için ve ailem muhafazakar bir aile olduğu için açıktan oruç tutmuyorum demiyorum. desem ne değişir? hiç bir şey. ama gerek yok şimdi bunun münakaşasına girmeye. zaten bir sürü derdim var. üstüne aşk acısı çekiyorum birde bununla uğraşamam.
    ben zaten normalde gün içi uyuyan ve sadece spora giden ara sıra kafam esince kadıköy'e gidip iki üç bira içen birisi olduğum için yemek yemeye zaten gün içi vaktim olmuyor. bir sabah kahvaltı ederim. birde akşam yemek yerim o kadar. yani yemek konusunda bir sıkıntı yaratmaz ramazan bana. ama spor yaparken su tüketimi oldukça fazla olduğu için mecbur sadece su içeceğim. yemek yememe gerek yok.