şükela:  tümü | bugün
 • rambo berk marmara üniversitesi bahçelievler kampüsünde kapıda görevli bir polistir. güzel yurdumda bunca üniversite, bunca üniversitede onca kapı polisi varken kendisinin sözlüğe başlık olmasındaki sebep nedir? ve neden "rambo" denmektedir kendisine?

  bu ikinci sorunun cevabı berk'in gözlerinde değil, gözlüklerindedir. yaz, kış, güneş, bulut dinlemeden her daim güneş gözlükleriyle dolaşır berk; silvester stallone'un cobra filminde taktığı güneş gözlüğünün aynısıdır bu gözlük.

  birinci sorunun cevabı ise zannederim ki karakteristiğinde yatar rambo berk'in. daha okuldaki ilk gününüzde kapıda kimlik kontrolü esnasında farkedilir; farkedilmemesi imkansızdır zira avaz avaz

  -eveeet, kimlikasyon lütfeen!

  diye bağırmaktadır. ilk günlerden sonra berk ağaeyin bu hareketine alışır, artık sizi şaşırtamayacağını düşünürsünüz; ama yanılırsınız. berk okul binası içinde dolaşıp her öğrenciye birşeyler söyler, kimse pek dinlemez, dinlenmemenin utancını sindiremediğinden kendi kendine konuşuyormuş gibi yapar, ve sonuç okul içinde kendi kendine konuşup gülen, sinirlenen bir adamdır.

  çok orjinal bir karakterdir, haşır neşir olunmasa da direk sempati yaratır insanda.
 • yılan hikayesi'nde izlenebilen tek karakter... komiktir, iridir; mimikleri kopartır bazen...
 • yılan hikayesi'nin apartman çocuğu, ana kuzusu, saf çocuk modeli elemanı, melek diye bir hatuna yazmaktadır üst katta oturan, hatta birlikte hamburger bile yemişlerdir..* ayrıca memoli abisinin bana yalnızca iş arkadaşlarım memoli diyebilir tabusunu annesi güzin hanım ile yıkması ile polis lisesine girebilmiştir kanımca..
 • gerçek adı (bkz: ferhat yilmaz) olan kişi
 • yılın polisi olmak için marmara üniversitesi bahçelievler kampüsü'nün kapısında imza toplayan;türkiye'nin en sempatik polisi.
 • yilan hikayesinde, yaptigi bruce willis taklidiyle yaran geçiren insan.
 • çok kıyağı dokunmuştur kendisinin, okulu ve öğrencileri içten sever, tabi öğrencilerde onu. ama artık o maalesef yok ayrılmış, mezun olmama rağmen çok üzüldüm....

  not: hadi gel sana bi çay ısmarlayayım der, çaylar alınır kantinden parayı bi şekilde siz ödersiniz...ha bi de adama gazete okutmaz o da var....ama süperdir.
 • 41 numaralı charlotte formasıyla dolaşırdı.*