şükela:  tümü | bugün
 • first bloodın devamı niteliğinde...
  rambo hapistedir ama ordunun rambo'ya yine ihtiyacı vardır. onu yeniden vietnam'a göndermek üzere hapisten çıkartırlar. ve olaylar gelişir.

  bu filmi diğer rambo filmlerinden ayıran en önemli özellik; filmde ön plana çıkabilen bir kadın oyuncu olmasıdır. nitekim diğer iki filmde bırakın ön plana çıkan bir dişi görmeyi, herhangi bir dişi bile göremeyebilirsiniz.
 • aradan 10 yil gecse bile seyrederken onemli sahnelerin yaklastigini farkedip, o sahneyi seyrettiginizde yuzunuzde nostaljik bir gulumsemeye sebep olan film.

  abd'nin johnny'lere "sizi unutmayiz" demeye calistigi populer kulture gizliden mesaj verdigi aksiyon filminde rambo, bos oldugu soylenen bir kampin fotografini cekmek uzere gorevlendirilir. rambo bu, yerinde duramaz, rehin tutulan askerlerin "bos da olsa" hapishanesini gozleriyle gormek ister. rehin askerlerle karsilasinca sasirir sinirlenir ve bir tane rehineyi alip helikopterle bulusma noktasina gider.

  alcak murdock, rambo'nun bir rehineyle geldigini ogrencince kurtarma operasyonunu iptal eder. rambo esir alinmistir.

  olaylar tahmin edildigi gibi gelisir. tarihin en unutulmaz repliklerinden bir tanesi soylenecektir.
  (bkz: murdock i'm coming to get you)
 • rambo'nun kullandığı ve arıza yapmak için yere indirdiği helikopterden çıkan dumanların çok net bir şekilde sol alt köşeden boruyla verildiğini gösteren film..çok gülerim o sahneye, lakin süper filmdir, gaz filmdir..klasiktir..
 • ilk filmin adinin rambo degil first blood olmasi sebebiyle bu filmin de dogru adi rambo 2 degil. rambo: first blood 2'dir.
 • (bkz: o en iyisiydi)
 • rambo filmleri içinde romantizmin kıyısından geçen tek filmdir bu sevgili yedinci sanat dostları. lakin romantizmin içine eder, karşısındaki kadının romatizmalarını azdırır rambo abimiz bu filmde. şöyle ki:

  bir sahnede teknede giderlerken kızcağızın boynundakinin ne olduğunu soran rambo:

  -ehi ehi o bana uğur getiren kolyem. sana ne uğur getirir? (ah yazmaya başladı. ne tatlı şey... kaslara bak) karşılığını alır ama düz bir insan olduğu için iç sesi duymaz ve şu karşılığı verir rambo abimiz:

  -bilmem, bu herhalde.
  der ve belinden çıkardığı nah kol gibi bıçağı gösterir. romantizm de oracıkta biter.
 • zamanında tüm çocukların izleyip hastası olduğu kült film, ilk filmin senaryosu daha güzel olsada bu filmde çatışma sahneleri, kullanılan silahlar ve araçlar, ormandaki kovalamaca gizlenme ve çatışma sahneleri, mekanlar ve ortamlar tamamen ikon olmuştur hatta metal gear solid oyunu ve atari salonlarının fix oyunlarından olan prisoners of war özellikle bu filmden çok etkilenmiştir, dikkat edenler elektrikli işkence sahnesi mgs 1 ve 3 deki sahnenin çok benzeridir zaten ormanda geçen bölümler gizlenmeler çatışmalar vs direk mgs 3 ü anımsatmaktadır, albayın bereli hali, snake in kafasındaki bandana ve default silahı bıçakta nereden esinlenilmiş olduğunu söylemeye gerek yok. dönemine göre büyük bütçe elde etmesine rağmen amerikan milliyetçiliği çok göze batmaktadır, james cameron parmağı değdiği inceden hissedilir. yeri ayrıdır.

  - rambo, nerdesin?
  koordinatları ver gelip seni alalım.
  - murdock, murdock seni mahvedeceğim!!!
 • --- spoiler ---

  rambo ilk filmde sinirlidir lakin bu filmde kızgındır, hemi de nasıl! murdock kazık atar, ibne rus askeri işkence yapar -daha önce de pow arkadaşlarına yapmıştır zaten-, embesil vietnam askeri sevdiceğini öldürür... sonunda dellendirirler john'u, o da hepsini canına patlayan başlıklı ok tıkar.

  --- spoiler ---