şükela:  tümü | bugün
 • 1986 yapımı fantastik bir çetin inanç filmi. filmin orjinal ismi sadece "korkusuz", ancak yerli yabancı pek çok internet sitesi bu filmi "korkusuz turkish rambo" olarak adlandırmış. kültür ve turizm bakanlığı web sitesine göre film dağlık bir bölgede köylülere baskı yapan eşkiyalarla, gizli teşkilâttan bir binbaşının öyküsünü anlatıyor. lakin bunun hiç önemi yok. ibreti alem için linki de verelim.

  http://alkislarlayasiyorum.com/…erik/196/turk-rambo
 • --- spoiler ---

  youtube'daki videonun başında tahtaları yumruklayarak odaya girmesi (ya da odadan çıkması; tam anlayamadım) kill bill'de uma thurman ablamızın tabuttan kaçma sahnesini çağrıştırmaktadır (uzaktan).

  ayrıca roket atar mermilerinin sadece toprağa saplanarak patlaması ve asla insanlara çarpmaması da izleyicinin dikkattinden kaçmamalıdır.

  pardesülü düşman askerine söylenecek laf daha icat edilmemiştir.

  --- spoiler ---

  ayrıca bunu izleyen bunu da izledi: http://www.youtube.com/watch?v=p9oi7fd3uec&nr=1 (bkz: turkish supermen)
 • --- spoiler ---
  roketatar konusunda tüm bilinenleri tersine çevirmiş film. bu filmdeki roketatardan mermiler atılmamakta, adeta düşmektedir. bu düşen mermilerin patlaması ise tarlada anızların yakılmasına benzemekte; daha doğrusu hiçbir şeye benzememektedir. öte yandan korkusuz karakterininin gittiği her yerde bir roketatar mermisi bulması da hafif bir tomb raider havası veriyor.

  bir diğer bünyeye tahribat getirici detay, yanma ve patlama sahnelerinde olayın geçtiği yere set ekibinin kamera arkasından tahta, demir, çöp ve benzeri bilumum malzemeyi kamera üstüden fırlatmaları olsa gerek.
  --- spoiler ---
 • başrol oyuncusu roketatarla ilgili bir diğer detay ise yere saplanan mermisi patladığı anda etrafındaki insanların dışa doğru değil patlamanın göbeğine doğru hoplamalarıdır.roketatar insan mıknatıslı mıdır nedir ?
 • (bkz: rambo okan)
 • yeşilçam'ın gizli hazinelerinden biri daha. 1985 yılında yerli rocky'i* çeken kadro bu sefer de yerli rambo''ya el atmışlar. yönetmen çetin inanç, başrollerde yine serdar kebabçılar,hüseyin peyda ve sümer tilmaç var. konuyu anlatayım diyecem ben bi bok anlamadım. olaylar o kadar hızlı gelişti ki yetişemedim. neyse bir deneme yapalım yine de:
  dağlarda eşkıya kanunları dinlemez hale gelmiş, almış başını yürümüştür. türk askeri de yüzbaşı ömer komutasında vurucu darbeyi vurmak için hazırlanmaktadır. o sıralarda bir gezi için tehlikeli bölgeden geçmekte olan işadamı sait'in arabası baskına uğrar ve eşkıyalar tarafından kaçırılır. yüzbaşı ömer yakalananlar arasında serdar'ı görünce dellenir ve onu iki suçluyla beraber başka biryere nakleder. yolda serdar güvenlik görevlilerini ekarte edip iki suçluyla beraber kaçar. kaçan suçlulardan biri ağabeyi ziya'nın saklandığı yere serdar'ı da götürür. dağlarda ilerleyen kahramanlarımızı nasıl olduysa bir anda bir evde görürüz. dedesiyle bu evde yaşayan filiz taçbaş yıllardır babasının gelmesini beklemektedir. babası o an gelir ancak eşkıya tarafından öldürülür. serdar kaçak arkadaşı ve filizle beraber ziya'nın saklandığı yere gelir. hüseyin peyda'nın canlandırdığı ziya kötü bir adamdır. ancak kötü olduğu kadar da gariptir. yani kime nasıl kötülük yapacağını şaşırmıştır. aklına estiği gibi saçma sapan şeyler yapmaktadır. yine böyle bir dellenme anında serdar'ı toprağa gömer ve özkardeşine işkence yaptırır. sonra da serdar'ı yakup adındaki eşkıyayı ona getirmesi için serbest bırakır. bu arada saitle de fidye konusunda anlaşmıştır. serdar parayı getirmesi için yakup'u getirecek yolda da ziya'nın kardeşi hesapta bunlara saldıracak ancak öldürülecektir. dedim ya bu ziya garip adamdır, değişik düşünceler içindedir. macera ve aksiyon başlar.
  serdar rambo modeli kafasında bandanasıyla rambo'dan çok okulu kırmış, kravatı kafasına bağlamış liseliler gibidir. dağda bayırda bol vurdulu kırdılı, yukarıda da değinildiği gibi bomba ötesi roketatar sahneleriyle dolu bir gerilim bizi bekler.
  unutmadan filmin bir diğer ünlü oyuncusu da sami hazinses.
 • 24 nisan'da rampage adı ile yurtdışında dvd olarak çıkacak film.*
  (bkz: http://www.darkmaze.com/rampage/trailer.html)
 • sevgili rambomuz half life oynar gibi yerden bazuka toplar bu filmde.
 • 1986 tarihli türk yapımı çakma rambo filmidir.

  http://sinematik.blogspot.com/…mbosu-amerikada.html