şükela:  tümü | bugün soru sor
  • senaryo defteri ve yönetmen koltugunun sahibi olarak yücel uçanoğlu perde arkasında durmasına rağmen yapımcılığını fedai öztürk ve böylesi bir filminde aslında pek kullanıldığına kanaat getirmenize mahal vermeyecek bir halet-i panorama içerisinde olsa da görüntü yönetmeni necdet taşçıoğlu'dur..

    başrollerinde ise ilyas salman (bu arada ilyas salman'in bir siir bir de sarı-türkü kaseti var tavsiye ederim**), oskar ödüllü sinema sanatçımız şehnaz dilan, tuncer necmioğlu, nilgün ceylan, mafya rolüde hasan yıldız, bilmem ne rolünde de recep bülbülses ve emektar sami hazinses* oynamaktadır..

    konusuna değinmek gerekirse (aslında pek gerekmez), ilyas salman abimiz step ve bozkırların hüküm sürdüğü bir coğrafyada, kendisi ve hayvanlarıyla kendi halinde inci düzen bade süzen bir köy delikanlısı iken günün birinde elim bir rastlantı sonucu (iste bu rastlantiyi asla ama assla soyleyemem.. kopma noktasi tamburada zira) "bar fedailiğine" * kadar yükselen anadolu kaplanının öyküsü..

    (bkz: itina ile ukte doldurulur)
  • kucukken izledigim hayal meyal hatirladigim bir filmdir.bir sahnede ramiz inegini 500 bin liraya satmak ister alici 12 milyon verir ama anlasamazlar zira ramiz sadece 500 der binini soylemez alici milyon anlar, alici cok fazla 12 der milyonunu soylemez ramiz bin anlar ve pazarlik tikanir.filmin akisini hatirlamiyorum ama saf koylu ramiz pompalamasyoncu birisi olup cikiyordu.