• ne yazikki arda turan'in milli takima donmesi ulkemizde daha onemli bir hadisedir.
  • helal olsun dediğimiz sprinterimiz.

atletizmde altın madalya kazanmak zaten önemli bir iş iken, 200 metre gibi en önemli ve zor branşta kazanmak iki kere önemli. bu branş siyahilerin egemenliğinde bir branş ve sadece türkiye için değil avrupa için de kazanması zor bir branş. çok büyük bir iş yaptı.

kendisi ayrıca fenerbahçe "spor" kulubünün sporcusu. bu bağlamda atletizme uzun süredir destek veren fenerbahçe kulübümüzü de kutlarım.
  • geçen sene istanbul maratonu fuarında kendisiyle tanışma fırsatı bulduğum dünya şampiyonu atletimiz.
    kendisi biraz tanınınca havalanan sporculardan değildir, tam bir alçakgönüllüdür. kadıköy'den sinan erdem spor salonu'na marmaray kullanarak gelir.
  • son yüz dönüşündeki güçlü atağıyla madalyayı garantilemişti ama son 30'daki direnişi ona dünya şampiyonluğunu getirdi.

azerbaycan ve türk bayraklarına aynı anda sarılması gözleri yaşartan şampiyon atletimiz.
  • heyecan yaşatmıştır. tanıtım yapılırken hissettirmiş bende birşeyler var hacı bekleyin görün dedirtmiştir. şampiyona hakkında daha fazla konuşulmasına da sebep olacaktır ayrıca, her cacığı eleştiren ekşi camiasının futbol harici hiç bir spor dalı ilgisini çekmemekte.
  • fazlasıyla gururlandırmıştır.
  • bırakın ülkem adına, tüm beyaz tenliler adına bi garip onu orada kavruk abilerin önünde altını alırken görmek. japonun bile zencisinin yarıştığı dalda kazanmak için doğuştan gelen fiziksel sınırlarını baya zorlamak gerekiyor, tebrik ederim.
  • dünkü yarışını izlemiş, yarın bu adam madalya getirir demiştim. bugün hiç bir şekilde hic bir yerde gündeme gelmediği için unutmuşum izlemeyi. üzüldüm şimdi kaçırdım diye. yazık, o kadar sacma sapan şey gözümüze gözümüze sokulurken şu yarış bir kere bile hatırlatılmadı.
  • şu hale bak!... adam 200 metreyi kazanıp türkiye'ye atletizmde ilk altın madalyayı kazandırıyor. insanlar bu sevinci doyasıya yaşayacağına doping paranoyası yapıyor. biri altınları alıp azerbaycan'a tüyeceğini bile yazmış.

bir şeye de turp sıkmadan o anı yaşayın. komplo senaryosu üretmeyin.

milletçe iyice sıyırmış haldeyiz!...
  • altın madalyayı hiç beklemiyordum, üçüncülükle beşincilik arasında bir derece olur diye tahmin etmiştim. ama hayal gibi, rüya gibi bir başarı geldi. öyle böyle basit bir başarı değil bu. son şampiyon usain bolt'tu ona göre düşünmek lazım ne kadar imkansız görünen ve büyük bir başarı olduğunu. bu kez en büyük, en önemli (ve umarım en temiz) başarımızı kazanmış olduk atletizmde.

böyle büyük bir sevinci şahsıma yaşattığı için: teşekkürler ramil guliyev!
hesabın var mı? giriş yap