şükela:  tümü | bugün
 • artan avrupalı zombi filmlerinden bir alman örneği.

  http://www.imdb.com/title/tt1583356/

  fena da sayılmaz, düşük bütçeli olmakla beraber atmosfer bakımından eldeki kısıtlı malzemeyi iyi kullanmışlar diyebilirim. anlamadığım birşey filmin 55-60 dakikadan ibaret olmasıdır. günümüz için biraz kısa kalmış sanki.

  --- spoiler ---
  avusturyalı bir eleman berlin'de yaşayan ve kendisini terk etmiş exi görmeye gelmiştir. kızın evine gelir gelmez zombi olayı başlar ve sonuna kadar devam eder. kızın evinde biri zombiye dönüşecek olan iki adet tamirci vardır. insan kalan tamirci de zaten filmin öne çıkan yardımcı oyuncusudur. olayla tüm camları ortadaki avluya (ve dolayısıyla birbirine) bakan bir apartmanda geçen film bu bağlamda klostrofobik duygulara da neden olmaktadır ki zombi filmlerinde o kapana kısılmışlık ve yalnızlık için iyidir iyi...
  --- spoiler ---
 • izlemek isteyenlere beklentilerini yüksek tutmamalarını tavsiye edeceğim filmdir.zaten bu filmi türünün meraklıları alacağından bundan kötülerini de görmüş geçirmiş zombi severler rahatlıkla izleyebilirler.
 • 2010 alman yapımı 60 dakikalık zombi filmi..ispanyollar, fransızlar, ingilizler yapar da almanlar durur mu? durmasınlar zaten. bir diğer adı da siege of the dead olan rammbock başarılı bir yapım. avlulu bir apartmanda zombiler tarafından mahsur kalan bir grup insanın mücadelesi anlatılıyor. benzerleri rec, la horde gibi yine kapalı mekanda geçiyor anlayacağınız. filmdeki zombiler hiperaktif. ayrıca ısırılanlar sakin kalırlarsa zombi olmuyorlar. yani adrenalin seviyeniz çok önemli. film bu ayrıntıya yoğunlaşsaymış iyi olacakmış. notum 7/10.

  öte yandan filmin sonundaki requiem sahnesi enfesti.
 • tam olması gerektiği gibi bir film. yönetmen anlatacağını açok güzel bir şekilde anlatmış ve bitirmiş. ne gereksiz bir diyalog, ne de gereksiz bakışmalar. çok büyük beklentilerle seyretmeyin, blockbuster değil. bu yüzden de çok güzel. kumrengi'nin de dediği gibi son sahne filmin en can alıcı kısmıydı. bence filmler artık böyle olmalı: yüksek olmayan bir bütçe, iyi oyunculuk, az ve öz diyalog, yerinde müzik kullanımı. açıkçası bu filmden, walking dead'den çok daha fazla zevk aldım. bir 28 gün sonra değil ama kesinlikle tavsiye olunur...
  benim notum 8/10.
 • almanya yapımı olduğunu tekniğe övgüsüyle gösteren, kısa ama başarılı bir zombi filmidir.
 • hiçbir zombinin öldürülmediği alman usulü, çok başarılı bir zombi filmi. bir binada geçiyor. bir aşk hikayesi de içeriyor. kesinlikle seyredin.
 • alman perspektifinden tek bir mekanda geçen genel hatlarıyla 28 days later veya orijinal rec havası da olan zombi filmi.

  çok büyük bütçesi olduğunu sanmıyorum buna rağmen kadro ve film ekibi çok iyi bir iş çıkarmışlar.
  her şey olması gerektiği gibi ilerlemiş tam tadında gerilim var.

  fragman için tık tık