şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaş'ın yeni sol bek oyuncusu.
  • bir ibrahim üzülmez değil.
  • sol bek.

lan adamı araştırırken buraya baktım. başlığı yeni açılmış. tam bir piyango anladığımız kadarıyla.

ama önder özen ve slaven bilic ikilisine güveniyorum. iyidir iyi. hayırlı olsun.
  • transfermarkt'a göre flamengo kadrosunda gözüken 1988 doğumlu savunma oyuncusu. kariyeri boyunca hiç bir takımda istikrarlı oynamamış ve sürekli transfer yapmış.

edit: wikipedia'ya göre kiralık olarak beşiktaş'da gözüküyor ama ne kadar güvenilebilir bilmiyorum.
  • beşiktaş'ın sağ gösterip sol vurmanın da ötesinde yaptığı transferdir. istatistiklerine bakınca keşke holebas gelseydi derdirten topçudur. aynı zamanda kamuoyunun mevcut pozisyon için yaptığı transfer baskısından sonra (bizim susmamız için neredeyse renkliler bile duaya kalkacaktı) bana diatta'yı hatırlatan transfer hikayesine sahip şahıstır. o zamanlarda da bir stoper diye haykıran camianın alın size stoper diye diatta'yı getirmişlerdi. kariyeri vardı ama kendi gitti ismi bile kalmadı yadirgar. sadece akıllarda bıraktığı şu söz kaldı: "ölüm allahın emri, şu 8-0 olmasaydı."

temenni: umarım sonu benzemez bu genconun.

ayrıntı: kiralık olması bir nebze yüreklere su serpti. en azından pozisyonunun adamı.

ayrıntının dibi: saatler öncesinde bir haber okumuştum ismi lazım değil bir sitede. son paragraf sanki bu arkadaşı anlatıyor: http://www.fanatik.com.tr/…e_3_detail_33_333157.htm

nasıl gözümden kaçmışsa artık.
  • transfermarkt'da ki istatistikler ne derece doğru bilemiyorum ama brezilya ligini yakından izleyen birinin yorumları daha yararlı olur diye düşünüyorum tık
  • youtube ile futbolcu analiz köşemize hoşgeldiniz.
    bi işe yaramayan bu köşemizde günün konusu bu ramon isimli arkadaş. kendisi, aylardır, hatta deli ibo'dan beri yıllardır beklediğimiz, aranıp durduğumuz, hatta çoğu zaman aramayıp "koy gtüne rahvan gitsin" diyerek başka bölgelerden montelerle idare etmeye çalıştığımız sol bek pozisyonunda oynuyor.
    şimdi, bi bekten ne bekleriz?
    önce bizzat gelmesini, geldiyse de şu özelliklere sahip olmasını:
    -pozisyon bilgisi
    -bindirmelerde asist-orta becerisi
    -hız
    pozisyon bilgisi hususunda tabi ki bu skimsonik videodan bi bok anlamadık.
    orta açma konusunda ise, duran toplarda fena değil. adama korner, uzak serbest vuruşları falan kullandırtıyolar. adam iyi ki kullandırtıyolar. hareketli topla kesişlerini beğenmedim. ya da videoyu hazırlayanlar iyilerini koymamışlar. şutları bazen ayağına oturtmuş ama genelde arda gibi tırt vuruyor.
    ama hızı iyi bak. hızlı adam. eleman paso atıp koşmalı, sağından atıp solundan geçmeli çalımlara kalkışıyor. hızlı olmayan adam genelde pek girmez bunlara.
    diğerleri patladı, sürprizi aldık. daha doğrusu, seneye daha da sıkılaşacak olan salak saçma yabancı sınırlaması yüzünden kiraladık. inşallah iyi çıkar. hoşgelmiş.
  • brezilya'nın hay amk gazetesine göre beşiktaş'a transfer olmuş oyuncu.

arkadaş yeni galiba.
  • türkiye'deki sol sorununu mustafa sarıgül ile birlikte yakın zamanda çözecek olan oyuncudur. umudumuz ramon.