• dota'da üst üste 5 kill almaya verilen isim
  • ckm*'de izlediğim film. he bu bir film mi değil mi diye tartışabiliriz orası ayrı. halbuki dwayne johnson dışında baya iyi bir oyuncu kadrosu vardı, biraz senaryo namına bir şey olsaydı izlenirliği olabilirdi.

--- spoiler ---

-öncelikle bir arkamdaki love seat'te oturup yiyişen çifte teessüflerimi bildiriyorum. filmin yarısı boyunca şap şup şap şup. kardeşim yalnızız diye bu kadar da yüzümüze vurmayın.*

-jeffrey dean morgan'ın o özgüvenle karışık hafif yavşak konuşma tarzını bolca izliyoruz meraklısına bildiririm.

-joe manganiello'yu çabuk harcadılar. bence şehir içindeki savaş içinde patates olmalıydı.

-dwayne johnson yine uçuyor, kaçıyor, ateş ediyor, vuruluyor fakat işlemiyor, adeta bir chuck norris.

-hadi canım 1: gerçekte işaret dili ile konuşan goril vardı sanırım fakat orta parmak ile dalga geçebileni ilk bu filmde. filmin sonunda da ilişkiye girme hareketi yapıyor falan çok zeki canlı bu.

hadi canım 2: patlayan uçakta kendini geçtim bir başkasına paraşütü bağlayabilmek.

hadi canım 3: 100 katlı bina devrilirken kıç kanadı olmayan helikopter ile havalanıp yere düştükten sonra hiç bir yara dahi olmaması. adeta asansör düşerken zıplamanın bir başka versiyonunu gerçekleştirdiler.

hadi canım 4: doktor değilim ama bir insan apandistin civarında bir yere mermi yiyip vücut performansının hiç etkilenmemesi absürt olsa gerek.

-geri kalanları aklıma geldikçe editlerim.

--- spoiler ---
  • dwayne johnson için bile fazla fantastik bir film olmuş. ayrıca adamın her filmi böyle deyip, geçmeyin bu kadar bokunu çıkardığını ilk defa görüyorum. eğlencelik filmdi, zaman zaman eğlendirdi. yine de bol cgi'lı sahneler izlemekten özel bir zevk almıyorsanız filmi ne yazık ki tavsiye edemiyorum. yapacak daha iyi bir şey bulursunuz bence...

5/10

--- spoiler ---

kurdun uçması olayını anlamlandıramayan olmuş. kurda neyin genini eklediklerini ayıkamamışlar. glaucomys sabrinus* yazıp google'a arayın. lan ne cahil adamsınız ya... valla bıktım sizden, oğlum arada az kitap okuyun, belgesel izleyin lan. valla yeter ya... hangi başlığa girsem böyle...

--- spoiler ---
  • sinema seyircisini dev gorillere olan sempatisini kullanarak çekilmiş yüksek bütçeli yapım. tabi yanına bonus 2 dev yırtıcı daha alarak olayı biraz daha abartılı bir şova dönüştürmek istemişler. yıkım, döküm, aksiyon dışında bu kez king-kong daki aşk yerine kanka bağını görüyoruz ve anlıyoruz ki aşk, arkadaşlıktan çok daha doyurucu duyguları tetikliyor.
    seyir zevki yüksek eğlenceli bir film olmuş. yerin dibine sokanlara aldırmadan izlenebilir.
  • bayiliyorum bu eksi sozluk yazarlarina. cogu usta senaristler yonetmenler ve film elestirmenlerinden olusuyor. ha bide bunlarin hem herseyi bilen hem de okuma yazma bilmeyenleri onlar daha da beni benden aliyor. lan filmin ana basligi aksiyon macera. adam cok vurdulu kirdili demis. bi tanesi de sonu tahmin ediliyordu demis. andavallik yapmayip filmi izlemeden konusunu okusan zaten tahmin etmeyecegin bi film oldugunu daha acmadan anlarsin. diyecegim o ki eksi sozluk begenmeme timine bakmayin efendim. aksiyon seviyosaniz izleyin. sizi gani gani memnun edecektir. tabi filmin afisine bakmayi da unutmayin izlemeden. goril var??
  • ing. şiddetli öfke
  • kazayla 3 tane canavara donu$mu$ genclerin sagi solu paramparca etmek icin birbirleriyle yari$tiklari bir c64 oyunu. ozellikle 2 player oldugunda muthi$ eglenceli olurdu. apartmanlarin pencerlerine , pencerelerdeki insanlara, kaldirimda kacanlara deli gibi saldirirdiniz,belirli bir hasari alan apartman lambur lumbur inerdi , tuzla buz olurdu. tek parcaydi, kaset oyunu olarak bulunurdu bir zamanlar. sanirim konusu bir filmden alinma ama seyretmek kismet olmadi, amerikanvari bir post-godzilla oykusu olabilir.
  • tipik uwe boll filmi diyenlerin diğer uwe boll filmlerini izlemedikleri düşüncesini uyandıran film. aga bu film ne blood rayne ile ne de alone in the dark ile aynı sepete konabilir. aksiyon filmi seven insanlar dandik demeden önce iki kere düşüneceklerdir.
  • über bir kavinsky parçası. çok güzel bir aksiyon sahnesi çekilir bu şarkıyla. insan dinledikçe 80'lerden bir aksiyon filmindeymiş gibi hissediyor kendini.
  • bir adet hulk, bir adet negan, bir adet son sahne esprisi için varolan kadın karakter, bir adet beyaz ve mavi gözlü king kong, bir adet kaiju çakması timsah, bir adet kirpi mi yarasa mı belli olmayan kurt içeren bol cgi az 3d film.

bir ara gözlerim yanıltmadıysa sofia vergara ablanın herifi de gördüm.
hesabın var mı? giriş yap