şükela:  tümü | bugün
  • orjinal kitap isteyen müşteriye müşterinin gözünün önünde korsan kitaba bandrol yapıştırılan yer.
  • genel olarak korsan kitap satılsa da, en alt katında, ta$kafa lakaplı sahafta, özgün ilk basım kitapları çok uygun fiyatlara bulabileceğiniz, mükemmel mimari özelliklere sahip mekan.

bahsettiğim sahafı kesinlikle klostrofobisi olan arkada$lara önermiyorum zira 1.60 boyunda ve 45 kilo bi çıtır değilseniz raflar arasında bayılmadan ve nefes alarak gezmeniz pek de mümkün değil.

öte yandan fiyatlara gelince, 5 lira gibi saçma sapan bi fiyata irvine welsh'in "the acid house" adlı kitabını ilk basım ve orjinal dilinde temin edebildim buradan. üstündeki etikette 8.5 £ yazmakta.

edit: steyro uyardı. i$leten amcanın soyadıymı$ ta$kafa. hiç öyle lakap falan değilmi$ yani.
  • ismi bu binanın ilk başta otopark olarak yapılmasından kalmıştır. bina bittikten sonra otopark olarak ruhsat sorunları yaşanınca yıkmak yerine içi taksimlenerek çarşıya dönüştürülmüştür. en güzel yanı bisikletle en üst kata kadar çıkılabilmesidir. konya da kitap ve müzik ürünleri konusunda oldukça işlek bir uğrak yeridir.
  • 4 sene önce konya'ya gittiğimde bu çarşıdan orhan pamuk'un beyaz kale'sini, hamdi tanpınar'ın beş şehir'ini almıştım. bir akmar'dan bir aslıhan'dan bakırköy'deki sahafçı pazarı'ndan çok daha hesaplıydı kitap fiyatları.
  • içinde barındırdığı dükkanların çoğunda korsan kitap bulunan mekan. işin ilginç yanı bu korsan kitap satan yerlerin duvarlarına göz gezdirirseniz, print edilmiş bir çok dini, tasavvufi söz/ayet/hadis bulunmaktadır. insan da soruyor kendi kendine: bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu

edit: bakınızda hata
  • ünv. sınavını kazandıktan sonra tüm öss/öys kitaplarını artı lise ders kitaplarını satıp, parasıyla benzin alıp arabayla gezdiğimiz çarşıdır.
  • bu isimde biryer alaplıda da vardır.
  • konyanın en güzel yeri. bir kaç dükkandan etiket fiyatı üstünde %25 gibi bir indirimle kitap alabiliyorsunuz.
  • rampa nedeniyle kaçıncı katta olduğunuzu anlamanıza imkan vermeyen kitaptan çok sıcak fotokopi kokulu eğlenceli mekan.ucuz ve çeşitli kitap bulma noktası.
  • çocukluk dönemimden kalmış olsa gerek ismi de cismi de gözümde büyüktür.