• firmanin sahibinin adinin remzi olmasi ve ingilteredeyken arkadaslarinin remzi yi ramsey olarak soylemesinden kaynaklanan giyim firmasinin ismi.
  • iki markamdan biri. diğeri için (bkz: hugo boss). gördüğüm kadarı ile sırf remzi gür'ün olması sebebi ile görmeden bilmeden yorumlar yapılmış. her şeyden önce ramsey'de amca kesimi takım kesinlikle yoktur. hugo boss'dan aldığımın bir büyük bedenini almak zorunda kalıyorum ramsey'den. ikincisi sarar gibi network gibi yarısı plastik kumaşlar kullanmaz. doğal kumaş kullanmayı bilemeyen arkadaşlar kaliteye laf atmışlar, kusura bakmasınlar doğal ürünü kullanması zordur. %100 yün bir takim iki gün üst üste giyilmez, giyildikten sonra buharlanır ki formunu yeniden kazansın, haftada bir de kuru temizlemede ütülenirse ideal kullanılmış olur. doğal pamuk olan bir gömlek daha zor ütü tutar, onun için pamuk-saten diye ittirilen ama aslında pamuk-plastik olan kumaşlar gibi kalıp durmasını beklemeyin. diğer taraftan doğru kullanılırsa o kalıp gibi duran plastik karışımlı kumaşlardan daha uzun süre dayanırlar. keza zaman içinde plastik bazlı elyaflar çürüyüp kopmakta ve kumaşın yırtılmasına sebep olmaktadır. her konuyu kendi çerçevesinde değerlendirirsek iyi olur diye düşünüyorum. türkiye'de premium seviyede doğal ürün kullanan vakko ve beymen (beymen business değil) ile birlikte 3 firmadan biridir.
    velhasıl remzi gür'ü ne siyasi durusuyla ne de şahsi özellikleriyle sevmem ancak sattığı ürüne laf söylemeden önce elleri vicdana bir koymak gerekir.
  • ürünlerini kullanmaya başladığınızda vazgeçemeyeceğiniz giyim markasıdır. kumaş kalitesi/kesimi/fiyatı nazara alındığında kesinlikle başarılı sonuçlar verir.

alış veriş yapmadan önce kampanyalarını iyice anlamak gerek. mesala son günlerde faal olan 'bir sıfır at' kampanyasını dikkatli kullandığımızda müthiş bir alış veriş yapılmış olabiliyor.
  • siyasi yanını bir yana bırakacak olursak ciddi anlamda kaliteli takımlar üreten bir firma. 10 sene önce aldığım takım elbiseyi hala çatır çatır giyebilmekteysem bu bir başarıdır ki ne oturup kalkmasına ne de başka bir şeye dikkat eden bir insanım.

siyasi yanını ise konuşmaya gerek yok. hissedarı hasan doğan ve rte'nin fakir çocuklarına burs veren bir firma.
  • ihracatının büyük bir bolumunu ingiltere ye yapan bunun yanında kipmarkasıyla da üretim yapan ve fabrikası karabuk safranbolu yolu üzerinde bulunan giyim markası. defolu takımları bile pahalı denilebilecek düzeydedir. ha sahibini yazmayı unutmuşuz sahibi remzi gür dir. recep tayyip erdoğan ile yakınlığı herkesce bilinmektedir.
  • liverpool'a sponsor olmuş... eee insanın tosun paşa gibi bir arkası olursa, elde edemeyeceği şey yoktur.

(bkz: http://youtu.be/sd_xlosg9xc?t=31m30s)
  • 2 gün önce bir mont aldım burdan, eleman kaz tüyü olduğunu söyledi, ben de kontrol etmedim koskoca ramsey'de müşteriye yalan söylemezler herhalde diye. meğer söylüyorlarmış. eve geldiğimde inceledim, kaz tüyü gibi değildi, etiketine baktım %100 polyester. gittim geri götürdüm, alın bunu dedim; aldılar ama paranızı 15 gün içinde kartınıza geri yatırırlar dedi eleman. kızmıştım bir kere, olsun diyerek iade ettim.

param geri yatınca ancak yeni bir mont alabilecektim. tayyip'in oğlu değilim, ekonomik durum zorda. bugün de ankara'da götkesen soğukları şenliği yaşanınca aradım, iptal etmiyorum diyerek istemeye istemeye, mecburiyetten montu geri aldım.

bundan sonra ramsey'in önünden geçmem. ufak bir yalan yüzünden bir müşterilerini kaybettiler. umurlarında mı? sanmıyorum. ama güvenilir olarak bulduğum ramsey'e yakışmadı.
  • işim gereği her gün gömlek giyen biri olarak ve piyasada kaliteli imajı çizen çoğu markayı denemiş biri olarak diyorum ki bu marka alacağınız gömleği 20 kere 30 kere giyersiniz bana mısın demez... iki senedir başka marka gömlek giymiyorum. her seferinde 80 100 tl gibi bir rakama geliyor, kampanyalarını takip ediyorum. gömlek alacaksanız hiç düşünmeyin ve bugüne kadar giydiklerinizi unutun.

şimdilik takımlarını alamıyorum zira maaşın yarısı kadar :)
  • ürünleri piyasada geçerli olan yerli erkek giyim markalarının çok çok üzerinde kalitede olan amrkadır. en azından birinci sınıf kumaşlar kullandıklarını söyleyebilirim. pantolon ve gömlek olarak özellikle kampanya dönemlerinde gözü kırpmadan almanızı tavsiye edebilirim. trikolar için ise henüz şu güvenebileceğim marka olmadı. mont-kaban ürünleri yine kampanya zamanları satın alınabilir zira fiyatlar çok çok yüksek.

ayakkabıları merak eden bir arkadaş olmuş; bir arkadaşımın ramsey mağazası var oradan biliyorum, zegna ile aynı yere ürettiriyorlar.

mağaza kokusu.... geçen sosyal medya hesaplarından parfümü var mı diye sordum, maalesef sadece mağazalarında kullanılıyormuş. mevcut satılan parfümleri ise fiyatlarına göre kötü değil.

hasıl ı kelam ramsey; başta da söylediğim gibi ortalıkta kaliteliymiş gibi görünen yerli markaların eline verir. tek kusuru bazen kendini tom ford sanıyor oluşudur.
  • o degil de 1,5 yaz once napoli'de bir düğün vardı, ona gidecektim.

lan yeni takım almam şart falan derken viaport hugo boss nerdeyse almak üzereyim. ertesi haftaya erteleyelim dedik. ertesi hafta gittim o takımdan kalmamış boss'ta, diğer takımlar da alakasız ucuk fiyatlar. tabi viaport ise mekan deli gibi gezmeye baslıyor insan. damat, sarar, altınyıldız, beymen business, beymen, pierre cardin, cacharel. hepsi dandik tabi.

tabi orada bir ramsey/kip mağazası var. kip'i satın almış yıllar önce ramsey. normal şartlar altında aşırı gıcık olduğum markalardandır ramsey ancak liverpool hatta milan'a sponsorluk yapmış olduğunu biliyordum zamanında. neyse kip de iyi olarak bildiğim markalardan bir tanesi. girdim mağazaya, oldukça uygun fiyata bir tane ramsey ve bir tane kip takım buldum. kip olanı aldım. ilginç bir şekilde hayatımda giydiğim en yakışan takımlardan bir tanesi oldu. ramsey de onun kadar kaliteli duran bir takımdı bu arada. gelecek sefer hiç işim olmaz beymen, hugo boss falan direkt ramsey.
hesabın var mı? giriş yap