şükela:  tümü | bugün
 • lutfen, lutfen yalvaririm, rica ederim, tirnaginizin kirini yiyeyim:

  http://en.wikipedia.org/wiki/ramtha (ilk aciklama yeterince komik gelmediyse, yani lemurian savasci-ruhu filan, controversy kismindaki mahkeme kararina bakin)

  http://www.rickross.com/…rence/ramtha/ramtha15.html (vitesi arttiriyoruz; yine ozellikle son kisimlara dikkat)

  http://www.xenu.org/…t/aff/files/csj09/co0906ab.txt (eveeet, oturmaya mi geldik, son hizla devam. bu arada adambasi 1000 dolar da iyiymis, biz de burada para kazaniyoruz saniyoruz)

  http://skepdic.com/channel.html (bkz: itin gotune sokmak)

  neyse, yeter bu kadar. baslarda eglenceli ama bir sure sonra insanin siniri bozuluyor yahu. boyle san francisco bazli new age masallariyla mutlulugu yakalamis ilham iren klonlarinin huzurunu bozmak niyetinde de degiliz zaten; maksat arada kalmislara ulasmak.

  bir de bu kadinin ogrencilerinin yapimciligini ustlendigi ve sozde teorik fizik ve biyolojiyle hayatin gizemli sorularina cevap arayan 2004 yapimi what the bleep do we know isimli bir film var ki aman aman; profesorlerin sozlerini mi yanlis yorumlamislar, bilimsel bulgulari mi carpitmislar, 30 dakika laga lugayi iki dakikalik alakasiz retoriklerle mi suslemisler, yok yok yani. ama o baska bir entrynin konusu, simdilik okunacak yeterince link var.
 • yaklaşık 10-15 yıl öncesinin popüler new age serisi. özellikle tiranların son valsi kitabı ilgimi çekmişti. inanmak, inanmamak, ramtha'yı şarlatan işi bulmak herkesin kendi tasarrufunda. ama en azından tanrılık konusundan bahsedecek olursak, o kitapta ramtha'nın tanrılığı tasavvuftaki hakke'l yakin'den, veya hallac'ın en'el hakk'ından farklı birşey değildir. o meyanda okunmalı ve inanılmayacaksa o meyanda inanılmamalıdır.
 • daha yüksek bir enerji boyutundan,daha üstün bir hayat frekansından 1978 yılından beri amerikalı kadın yazar j.z. knight' in bedenini kanal olarak kullanarak insanlara bilgi aktardığı iddia edilen varlık. akasa yayinlari nin bastığı seri kitapları vardır bunun... kitaplarda ki bu kitaplar konferanslardan kitaplaşmış, kenidisini eski hint inanışlarında geçen ram, ve dünyanın ilk fatihi olarak tanımlamaktadır. sanırım en popüler kitabı eşruhlar*... kadıköy' de sahaflarda gezerken rastlayarak kitabı "hayatınızın kadınını ya da erkeğini bulmanın kısa yolları " şeklinde anlayıp atlayan kitle sayesinde iyi satış yaptı... kitap bu açıdan bakınca aslında ziyadesiyle eğlenceli çünkü kitapta ramtha' nın dinleyicilere fizik,kimya,evren oluşum,ışık,spektrum, hücresel ruh belleği, tanrı ,birey,yaratıcılık,tekamül gibi kavramlardan bahsederken bir anda konuşmasını kesip "tabii sizin hiçbir şey umrunuzda değil, hadi eşruhlarımızı bulup bir an önce yatağa atalım derdindesiniz..." dediği bir bölüm vardır. sırasıyla asi, barbar ,savaşçı, rüzgar ve son olarak da tanrının kendisine dönüştüğünü iddia eden ramtha*, atlantis'in varlığının kesin olduğunu çünkü kendisinin oralı olduğunu söyler.
 • sanirim kaptan rivier (yada riviera) ile ayni kisi yada varliktir (bkz: dunya kardeslik birligi mevlana yuce vakfi). zira bir tane boyle birsey var, dunyada ne kadar isi gucu olmayan orta yasli ve refah seviyesi yuksek kadin varsa dolasip farkli farkli hikayeler anlatiyor. bu varlikla temas eden ne kadar kadin varsa hepsi de paraya para demiyor han hamam sahibi oluyor. keske kadin olsaydim anasini satayim. kurardim hemen bir tarikat, bill gates ile ada cayi icerdim puket adalarinda.

  ha varlik yada kisi dedim ya, aslinda varolmayip iki ana nedenin sonucudur kafaniz karismasin; (bkz: psikoz), (bkz: para hirsi)
 • aptal amerikalıları soyup zengin olan akıllı bir amerikalı nın uydurduğu sözde tanrı.
  (eğer çarıpılırsam bi zahmet edit ediverin bu entrymi.)
 • beyaz kitap ile inancımı sarstığı kesindir. bu yaşıma kadar aklımdan geçenleri anlattığı için beni cezbetmiştir. tarikat falan bilmem ama mantıklı şeyler söylediği kesin. tabi arada yok artık ta dedirttiği doğrudur ama zaten arada kalmış bir nesil olan bizlere bir ışık olduğu kesindir.
 • "god must greater than the greatest of human weaknesses and indeed the greatness of human skill. god must even transcend even our most remarkable to emulate nature in its absolute splendor. how can any man or woman sin against such a greatness? how can one little carbon unit on earth of the backwaters of indeed the milky way - the boondocks betray god almighty? that is impossible. the height of arrogance is the height of control of those who create god in their own image."
  -- ramtha (what the bleep do we know)
 • bir insanı nasıl tanıyacağınızı biliyor musunuz?
  ne okuduğuna bakın,
  ne seyrettiğine bakın,
  duvarlara ne astığına,
  raflarına ne koyduğuna,
  nasıl konuştuğuna,
  nasıl dinlediğine bakın.
  yapmanız gereken tek şey bakmaktır.
  bunlar size onun ruhunun nerede olduğu, ve neyle beslendiği konusunda her şeyi bildirir.
 • "her zaman bir başkasına yaptığın şeyi aynı zamanda çok daha derin bir biçimde kendine yapmış olursun..
  çünkü başkasına koyduğun sınırlama ya da yargı, kendi bilincinde bir yasa haline gelir. ve bu yasayla sen kendi kendini sınırlamış ve yargılamış olursun."