şükela:  tümü | bugün soru sor
  • doktor muayenesi için internetten (mhrs) veya alo 182 ile randevu almak kaidesiyle olunan.

herkesten önceliklidir efendim. geri kalanın amına koyim.
  • randevu alıp muayenesine randevu saatinde gelen hastadır. efem ben ki son 1 yıldır polikliniğimde randevu ile hasta bakan bir aile hekimiyim, hasta gelir muayene ederim reçete falan fişmekan derken aşşağı yukarı 10 dakikada hastaları muayene edip yeni hasta alabileceğim kararına vardım. dolayısı ile randevuları 10 dakikaya ayarladım. 15 dakika da yapabilirdim ama ne kadar çok hasta alırsam o kadar faideli olabileceğim kanısına vardım güzide toplumumuza. e tabi arada 3-5 dakikalık gecikmeler olabiliyor.
    fakat hastaların duygu halleri ve sadece 3 dakikalık gecikmelere söylenmeleri bazen beni benden alıyor.aynen şöyle: bakkaldan "yarım kalıptan biraz fazla" peynir almış, "pembeleşinceye kadar" soğanları kavurmuş" , "akşam üzeri" çocuğunu okuldan alacakmış, zaten "bayramdan beri" hastaymış, "bayaadır da" ateşi çıkıyormuş, oğlanın boyu "omzuna geliyormuş" da kız biraz kısaymış. herşey bu kadar muğlak iken "randevusunun vakti 3 dakika gecikmişmiş".
  • hiçbir bok ifade etmemektedir. gittiğin hasteneye göre çeşitli öncelikli hastalar vardır. hele içeri girince ayrı bir kayıt saçmalığı var mı mantıklı izahı yok. sen günler öncesinden randevu almışsın gidip bir de poliklinik önünde yeni bir kayıt yaptırmak gerekiyor. hayır ya bu neyin orgazmı. en fazla adamın sırası gelir geçer. sizin yapacağınız sisteme..