• kendisine dair en iç burkan detaysa; vaktiyle kolej takımında abilik yaptığı tim duncan kariyerinde ilk kez nba'de finallerin mvp'si olurken kendisinin konya'da mustafa kemal bitim ve atıl taşpınar ile oynuyor oluşuydu.
  • giydiği şortun paçaları ayakkabısının bilek kısmına gelen enteresan bir basketbolcuydu,yüksek ihtimal eşantiyon,fasulye muamelesi yapılıp rashard'ın fazla şortlarından birisi kendisine takdim edilmişti.
  • 1998-99 sezonunda kombassan konya formasıyla mydonose kolejliler takımına karşı 24 sayı, 14 sayı pası ve 11 top çalma ile oynayıp triple double* yapmayı başarmış amerikalı basketbolcu. 1998-99 tbl top çalma kralı.
  • wake forestte sayı ortalaması 20 idi.
    agır sakatlık yüzünden hakettigi yeri alamamiş oyunculardan olmuştur.
  • kendisi üniversitedeyken çok iyi bir oyuncuydu. daha tim duncan 1. sınıf öğrencisi iken acc final maçında tek başına north carolina'ya 30 küsür sayı atarak şampiyonluğu getirmişti. draftte detroit pistons tarafından seçildikten sonra ağır bir sakatlık geçirdi. ilk sezonunda 3 sayı ortalaması ile oynadı. sonra portland trail blazers'ın yolunu tuttu. ama sakatlığın etkisinden bir daha hiç kurtulamadı ve evliya çelebi misali gezmeye başladı. ülkemizde tofaş'tan sonra kombassan konya'nın formasını giyerken kendisini görme ve izleme fırsatı elde ettim. özellikle 98-99 sezonunda konya'da kombassan rashard griffith'li david rivers'lı efsane tofaş'ı yenerken üniversite yıllarını hatırlatan bir oyun ortaya koymuştu.
  • bazı maçlarda azıp 35 vurabilen, bazı maçlarda da 2-3 üçlüğü potaya bile değmeyen garip bir oyuncuydu..istikrarsızlık abidesi..
  • turkiye basketbol liginin profesyonel zamanlarindan bu yana ilk triple double yapan, ve hala daha bunu en yuksek sayi atarak ( 24) yapan ve bunu sayi - ribaund - assist disinda farkli bir dal'da yapan tek kisi. ( top calma - 11 )
hesabın var mı? giriş yap