şükela:  tümü | bugün
  • is ve isci bulma kurumu.

rakipleri icin (bkz: manpower)
  • hollanda'da amsterdam, rotterdam, utrecht ve lahey sehirlerini icine alan bolge. randstad, ulkenin kulturel, ekonomik ve politik kalbidir. ulkenin en buyuk dort sehri buradadir. universitelerin yarisi burada konuslanmistir ve ulkenin en buyuk limani ve parlamento da buradadir. 7 kusur milyon olan nufusu ile avrupa'nin en buyuk agglomeration'larindan biridir. bu bolgede ev bulmak problem, kiralar da giricidir.
  • türkiye'de uluslararası çalışan şirketlerin insan kaynağını sağlar, daha doğrusu onlar için eleman seçer. fakat anlamadığım, kendisi gibi uluslararası firmalara insan kaynağını sağlayan bu kuruluşta neden telefonda ingilizce mülakat yapan çalışanlarının akıcı değil de kelimeleri tel tel şehriye pilavı kıvamında ingilizce cümlelerle mülakat yaptığıdır. hani adam ikinci seferde anlamayınca yapmıyor bunu, direkt yapıyor.
  • türkiye’de kulaktan kulağa yayılan, ancak hollanda ve almanya’da bir sürü şubesi olan ik danışmanlık şirketi. danışmanları rakiplerine göre açık ara iyi. firmayı ve aradıkları pozisyonu detaylı bir şekilde anlatıyorlar. başvuru yapan kişileri takip edip, uygun pozisyonlar hakkında bilgilendirmeleri de takdire şayan. sloganlarını benimsemişler en azından, boşu boşuna her yere “good to know you” yazmamışlar…

"2006 yılında giriş ve orta düzeyde istihdam çözümleri sunmak üzere üç kişiyle kurulan randstad türkiye, bugün biri avrupa biri asya yakasında olmak üzere istanbul’da iki şubeye ve toplam 33 kişilik bir kadroya sahip."

maille cvnizi ulaştırabileceğiniz gibi internet sayfası üzerinden de cv doldurabiliyorsunuz: http://www.randstad.com.tr/

ve yazıldığı gibi okunuyor.
  • birçok açıdan dünyanın merkezi olan avrupa kıtası dahilinde, metropol özelliği gösteren doğru düzgün şehir olmadığı için; ancak birkaç şehri birleştirerek bu özelliği kazandırdıkları ve zorlama da olsa metropolitan bölgeler listesine sokmayı başardıkları (bkz: metropolitan world atlas), hollanda için büyük fakat dünya için küçük bir oluşum.
  • bu bölgenin, hollanda standartlarına göre "hayvan gibi kentleşmiş" alanlarından geriye kalan orta bölgesine "yeşil kalp" (groene hart) deme ihtiyacı duyulmuştur. bu bölgede inler cinler top oynar, bol bol su vardır, geri kalanı da yeşildir; inekler falan otlar. ayrıca şehir sıfatı kazanmış köy görünümlü bi düzine oluşum da bulunur.
  • demin şirket telefonundan arayıp cep telefonuyla görüşme talebinde bulundular. sıkıntı yok buradan konuşun dedim yok dediler. ok şirketin önüne çıkıyorum arayın dedim. şu ana kadar bir kere bile cv doldurup internete oraya buraya vermedim. neyse bulmuşlar bi şekilde ücret bilgisi istediler, siz söyleyin dedim yok dediler. özgeçmişi istediler fiyat olmadan cv hazırlayamam hazırda yok mutluyum burada dedim. yıllık 90bin + araba ama net olarak söylememi
    z için görüşmemiz lazım dediler, peki ben size dönerim dedim kapadım. ama yok benden adam olmaz biliyorum kendimi bunun için bile cv hazırlamaya üşenecek bi adamım..

edit: kotuleyip durmayin pis fakirler, gitmedik iste gorusmeye.
  • biraz önce iş görüşmesi için arayan şirket. hiçbir şekilde başvurmamama rağmen cv mi bulmuşlar. görüşmeye çağırdılar buraya kadar tamam ama mülakat bilgilerini içeren mailde isim kısmını değiştirmeye bi üşenmeyeydiniz. adamlar resmen adıma başka hitapla mail attılar.
  • ihtiyaçları olan elamanı kariyer.net'e ilan vererek arıyorlar.
  • antiprofesyonel, başvurulmadığı halde arayıp, herşey çok güzel harika güçlü adaylardan birisiniz diye mail atıp, sonra bir süre için pozisyonu askıya aldık deyip eleman aramaya devam eden firma. mülakat yaptıkları herif de sizin arkadaşınız... mal herifler...