şükela:  tümü | bugün
  • ankara 5. sulh ceza hakimliği'nin aybike alev yanar'ın talebi üzerine verdiği 19.10.2017 tarih ve 2017/7583 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • kötüye bir şey olmaz derler ya, eleştiri bile alamaz yani onu öğrendik sağolun.

t:entrylerin sildirildiği başlık.
  • bu mahkemelerin gerçekten başka işi gücü yok mu bu davalar nasıl bu kadar çabuk sonuçlanıyor da millet mahkeme kapılarında aylarca sürünüyor ben de bunu merak ediyorum.
  • şu videodaki kırodur.
    en yakın zamanda, kimseyi ölüme sürüklemeden tek başına ölmen dileğiyle.
  • gösteriş budalası ileri derece kıro bir kadının kendini çekip yayınladığı videodan bir replik. bu utanmaz bir de buradaki entryleri sildiriyor. ya sabır! ülkede adaletin bittiğini biliyorduk ta demek sadece teoride biliyormşuz. bu kronik kıronun yaptığı suç değil de burada tepki gösterenlerin yazdıkları suç oluyor. adalet sistemi tamamen tersine dönmüş bir durumda. hukukun uzanamadığı yerde toplumsal kınama devreye girer. e bunun da dile getirilmesi yasaklanacaksa ne kalır geriye?

not : işsiz güçsüzün tekiyim ya şu videoyu bir daha seyrettim de... of anam of! ben daha düşük seviye görmedim ya! onu hatırladım lüzumsuz yere.
  • aklın para ile alınmadığını gösteren videodur.

söz konusu kıronun en kısa zamanda bu başlıktaki eğitici içerikleri sildiren ankara 5. sulh ceza hakimliği'ninin hakimi ile emniyet kemersiz son sürat kafa kafaya çarpışımalarını umuyorum
  • "emniyet kemerinin önemini çoğunuzdan çok daha iyi biliyorum" derken neyi kastettiğini anlayan yeşillendirsin arkadaşlar. hayır ne demek istiyor yani "...çoğunuzdan çok daha iyi biliyorum" derken? gemi kaptanı olmadan önce crash test dummy miydi acaba?

bir de asıl önemli olan, bunu söyledikten sonra bir insan nasıl olur da kemer takmaz ve insanları bu yönde teşvik eder? emniyet kemerinin önemini bizden çok daha iyi biliyor olsaydı, araca biner binmez o kemeri takması ve emniyetli bir yerde durup aracı stop edene kadar çıkarmaması gerekmez miydi?

her şey bir yana, yargımız bu başlıkları şahsın talebi üzerine yıldırım hızıyla silerken, onun yaptığı bu "suça teşvik" neden cezasız kalıyor? kamu spotu reklamları da dahil olmak üzere her tarafta kemer takmanın ne kadar hayati bir olay olduğuna vurgu yapılıyorken, hanımefendi gayet de çoluk çocuk herkesin ulaşabileceği ve izleyebileceği bir mecrada "kemer takmayın, bakın ben takmıyorum" dedi ve ben henüz bu konuda bir ceza aldığını duymadım? aldıysa da duymadım yani...

edit: ben bu şahıstan daha çok biliyorum emniyet kemerinin önemini; araç park halindeyken ve motor kapalıyken dahi, şayet araçtan inmeyeceksem* kesinlikle çıkarmıyorum. çünkü çok net hatırlıyorum, babam bir gün park halindeyken arkadan çarpmışlardı ve haftalarca sırt ağrısı çekti. bu da en hafif yaralanmayla atlattığı anlamına geliyor aslında. çok daha kötüsü de olabilirdi.

edit 2: bu entry'yi not aldım, silindikçe kopyalayıp yapıştıracağım. inadım inat, çünkü benim yaptığım bir suç değil! çünkü herkese açık bir sosyal medya platformunda kendi rızasıyla(!) paylaştı bu videoyu. buraya yazdıklarımı onun videosunun altına da yazabilirdim, bu beni suçlu mu yapacaktı yani?
  • sildirince yok olmuyorsun daha kalıcı bir şekilde hatırlanıyorsun. tıpkı özel üniversite mezunu bir avukat gibi...
  • aha. normalde başlık sildiren tiplerin başlığına entry girmem. çünkü buradaki yazarlar sırf profilinde mahkeme kararı yazsın diye konudan alakasız entry giriyor. sanki cool oluyorsun öyle yazınca.

neyse bu kadının sildirdiğini görünce şaşırdım. çünkü gereksiz ve nüfuzu olmayan insanlar bile burada başlık sildirebiliyor bu ne amk.

ablacım sana tavsiye vereyim bak. böyle yaptığın zaman dikkatleri üzerine çekeceksin. sen sildirdikçe daha çok entry yazılacak. kimsin necisin bilmiyorum ama pek zeki biri değilsin o kesin.

başlık sildiren insanların hiçbiri zeki değil gerçi.

edit: avukat olsaydım kendisini mahkemeye verirdim. türk adaletini*saçma sapan şeyler yüzünden meşgul ettiği için.

imla editi: @adi olmayan cocuk'a teşekkürler.