şükela:  tümü | bugün
 • bu gece itibariyle yayın hayatına başlayacak site. hayırlı uğurlu olsun. bol okuyanı olsun sitenin.
 • milletce tv hakkında yorum yapmaya bayıldığımızı ispatlayan bir site daha. sayamadım kaçıncı oldu bu? özellikle rating analizi yapmaya başlayınca çok eğlenceli oluyorlar, hepsi çok tatlı..
 • sözlükte başlığını açmak bana kalmadı diye deli sevindiğim yerli yabancı diziler hakkında içerik üreten portal. açtık. çok içimde kalan iki şey vardı. yıllardır bağımsız bir dizi eleştirmeni olarak dizilerin tam künyesini bulmakta zorlanırdım.

  her dizinin sayfasına oyduk oldu: http://www.ranini.tv/kunye/benim-adim-gultepe

  ikincisi de dizilerin kendine ait hafta hafta reyting grafiği: http://www.ranini.tv/dizi/guzel-koylu

  ölsem gam yemem. 40 küsur yazar var. hepsi şahane deliler.
  destek atan herkesin gönlüne bereket!

  aha bu da sitenin linki! http://www.ranini.tv/
 • çoook eskiden bloguma bir yorum yazdıktan sonra takip ettiğim blogdu bu. bir yazısı televizyon programları hakkındaydı, eyvallah dedik. ikinci yazısı televizyon programları hakkındaydı, "olabilir, seviyordur belki tv'yi" dedik. üçüncü yazısı televizyon programları hakkındaydı, "allah allah, beyni yakmasa bari" dedik. dördüncü yazısı da televizyon programları hakkında olunca "eeh eytere bea" diyerek uzaklaştım. yalnız deli gibi televizyon seyrediyor olması lazım. buradan ranini'ye sesleniyorum. zihnine zarar canım kardeşim.
 • çok tv eleştirisi blogu ve sitesi var. ama bu farklı geliyor, çünkü herşeyi yapma iddiasında değil. belki de ben obsesif yapıda olduğumdandır; yarım yarım herşey olacağına, az olsun ama dibine kadar olsun anlayışındayım. dahası az seyredilen örneklere de yer vermişler ki, rating kaygısından sebep bunu başka kim yapar? ha, bi de bunların logo rengi turuncu. yani toplamına bakınca, bundan iyisi şam'da kayısı.

  dürüst olmam gerekirse "çok tv izlemem, onun için ancak dizi izlediğim kadar takip ederim bu siteyi" de diyemeyeceğim, çünkü tarafsız bir konumda da değilim pek.

  kısa keseyim; hayırlı, bereketli ve ömürlü olsun.
 • değerli, samimi ve içten bir kişi olan ranini'nin son şahaseri.

  onu radikal blog'da yazdığı "anne ben figüran oldum" yazı dizisiyle tanıdım. yazılarının okunma istatistiklerini gördüğümde çılgına döndüm ve hunharca da kıskandım**. sonra araştırdım ve hayıflandım. azdı bile o okunma sayıları anlamıştım. daha sonra onun "böyle işte" ile biten yazılarının hayranı oldum. bir gün bana; "senin yazılarını beğeniyorum, takipteyim" yazdığında; aman nasıl kubardım anlatamam...* ve şimdi kendi sitesini kurdu. "ekranda ne var ve yoksa" diye vaat ederek.

  aslında birkaç ay önce bana yazarlık teklifi de etmişti ama bir şekilde olmadı. pişmanlık duymadım mı? duydum ama o teklifin baki olduğunu biliyorum ve bir gün "ben de yazarın olmak istiyorum" diyeceğim kendisine. o gün bana kucak açacağından da eminim. zira kendimi, kendime ispatlamam gerektiğini düşünüyorum her şeyden önce. ve biraz daha zamanı var, bu ispatın...

  yolun açık olsun ranini, ranini.tv hit'le dolsun...
 • televizyon izlemenin de bir estetiği, bir sanatı ve bir yöntemi olabileceğini göstermiş şukela site.

  televizyon izlerken suçluluk hissetmek yerine zevk almak istiyorsanız, söyleyecek sözünüz, haykıracak eleştirileriniz varsa bu siteye göz atmalı.

  işsiz sosyologlara da umut kapısı olmuştur biline.
 • her sene yeni tv blogu mu çıkacak dedirten sitedir.

  (bkz: ekranella)
 • (bkz: dizi haber)
 • gündemin değil, özlemlerin peşinden giden portaldır.

  hepimiz ismail abiyiz!