• yayına başladığı 19 eylül 2014 tarihinden sadece 10 ay sonra 23 temmuz 2015'te yurt dışı stüdyolarından bizzat adına servis edilmiş içerikler almaya başlayan portalıdır.

dünya için pek lüzümsuz bu adımın türkiye'de yayın yapan 'ilk tam bağımsız' dizi içeriği mecrası için tercümesi ise şöyle: yabancı dizi seyircisinin ilgilendiği konular hakkında kaynağından bilgi, röportaj almak, stüdyoların düzenlediği tanıtım toplantılarına 'gerçekten' katılmak en önemlisi konserve içerikleri sörç edip arayıp bulup, çevirip yayınlamaktan kurtulmak anlamına geliyor.

bu gelişmenin ilk örneği ise under the dome oyuncuları ile yeni sezon için yapılmış röportajları kullanmak oldu.
    darısı ve gerisi çok kısa zamanda gerçekleşecek..
  • bir ilke imza atandır. dün itibariyle ilk kez bir seyirci kitlesinin izlediği dizi üzerinde söz sahibi olmasına vesile oluyor. kiraz mevsimi seyircisi için başlatılan kiraz tadında replik arıyoruz etkinliğini zaman içinde daha çok dizi ile devam ettirerek, işi abartıp sahne yazmaya hatta hikaye vermeye kadar vardırmayı planlıyor. yani lay lay lom değil, bu kapıdan içeri girerek genç yazarlara da imkan yaratmayı, sektöre hizmet etmeyi planlıyor bir nev-i. kısmet..
  • her sene yeni tv blogu mu çıkacak dedirten sitedir.

(bkz: ekranella)
  • milletce tv hakkında yorum yapmaya bayıldığımızı ispatlayan bir site daha. sayamadım kaçıncı oldu bu? özellikle rating analizi yapmaya başlayınca çok eğlenceli oluyorlar, hepsi çok tatlı..
  • çoook eskiden bloguma bir yorum yazdıktan sonra takip ettiğim blogdu bu. bir yazısı televizyon programları hakkındaydı, eyvallah dedik. ikinci yazısı televizyon programları hakkındaydı, "olabilir, seviyordur belki tv'yi" dedik. üçüncü yazısı televizyon programları hakkındaydı, "allah allah, beyni yakmasa bari" dedik. dördüncü yazısı da televizyon programları hakkında olunca "eeh eytere bea" diyerek uzaklaştım. yalnız deli gibi televizyon seyrediyor olması lazım. buradan ranini'ye sesleniyorum. zihnine zarar canım kardeşim.
  • herkesi bir şekilde överek, pışpışlayarak ayakta durmaya çalışan ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde bunda da başarılı olmakta zorluk çekmeyen bir site. yazarlık tekliflerini de bu ilkesizlikleri nedeniyle geri çevirmiş olmanın mutluluğu içindeyim.

evvela ilkeler, ilkelerimiz halkımız!*
  • unutmanın mümkün olmadığı dizilerin başında olan hatırla sevgili için şahane bir dosya hazırlayan ekibe kocaman bir teşekkür edilmeli. çok uğraştılar ama öyle güzel bir iş çıktı ki sonunda mutlaka okunmalı! buyrun lütfen hatırla sevgili
  • 2014 yılının son günlerinde televizyonun en iyileri listesi yayınlayan.

http://www.ranini.tv/…14-yilinin-en-iyileri-listesi
  • bu gece itibariyle yayın hayatına başlayacak site. hayırlı uğurlu olsun. bol okuyanı olsun sitenin.
  • türk dizisi izleyen, türk oyuncuları takip eden ama ana dili türkçe olmayanlar için ingilizce içerik atmaya başlayan portal.
hesabın var mı? giriş yap