şükela:  tümü | bugün
  • oldukça düşük olduğuna kanaat getirdiğim durumdur. rap denen vasat, iğrenç, varoş eğlencesinin bir insan evladının kulağına nasıl hoş gelebildiği muammadır. adeta bir anomali olan rap sevdasının günümüz dünyasında iyice yaygınlaşmasıyla toplumdaki bütün moronların en sevdiği müzik* türü haline gelen bu leş akımın yeryüzünden silindiğini gün insanlık bir adım daha ileriye gidecektir.
  • metal dinleyenlerin biraz altındadır.
  • vaay, genellemeci çok zeki ekşici yazar bireyleri de burdaymış... hoş gelmişsiniz, soluklanın hele bi.

kabul edin veya etmeyin, hip-hop kültürü ve müziğiyle birçok müzik dalından ve kültüründen daha komplex ve daha akılcıdır. genellemeleriniz ezhel, ben fero gibi yeni jenerasyonun ürünlerine bakılarak yapılıyorsa, sığ bakış açınızı genişletmek için rap'in daha derinlerine inmenizi öneririm. beati, graffitisi, sokak dansları, seramonileri ve daha bir sürü etmenleriyle hiphop dolu dolu bir kültürdür ve zeka seviyesi için düşük demek abesle iştigal denilebilir.
  • iq’su tartismasiz 40-50 arasi bir seydir. bir de bunu sayfalarca tartisiyorlar. ibretlik. sol frame’in hali icler acisi. her gun su rezillikleri gormekten biktim:

norm ender 324
    ceza 213
    ben fero 177

eksi sozluk degil, bagcilar sozluk sanki. baslik engelleme ozelligi acilen gelsin artik.
  • rap muzigi norm, ezhel, ben fero'dan ibaret sanan iq dahilerinin cigligi.
    dunya muzik piyasasindaki liste baslarina bak, sana puanim 0 kanka.
  • bu gün bu tarz bir konuyu tartıştık arkadaşlar ile arabesk dinleyen bir grafikerin ne kadar yaratıcı olacağı konusundaydı tartışma .
    sonuçta ben haklı çıktım pink floyd dinleyen ile ferdi tayfur dinleyenin bakış açısı aynı değildir. klasik müzik dinlemesi ise harikadır. zihinsel yapınız kişiğinizin bir parçasıdır dinlediğiniz müzik ten etkilenmeniz zekanız ile ilgilidir gibi bir tezim var
  • run dmc: 140 ıq
    mero: 1ıq
    arası uzun bir liste.
  • kendiyle aynı zevkte olan insanların çok zeki olduğuna inanan grubun zeka seviyesi nedir sizce?

saygı diye bir şey öğrenememişsiniz. ve her şeyi duyduğunuz popüler şeylerden ibaret sayıyorsunuz, komiksiniz vesselam.

edit:imla
  • asıl, insanları tek bir kriterle kategorize eden kişinin zeka seviyesi düşüktür. komplike düşünemediğinden, birden fazla kriteri aynı anda değerlendiremiyor.
    nasıl?