şükela:  tümü | bugün
  • şimdi zeka türleri var ancak bizim ülkemizde çalışkanlık ile zeka aynı zannediliyor.
    köklü bir özel okulda müzik öğretmeniyim 6 yıldır da bu mesleği yapıyorum. her neyse piyano çalıp klasik müzikle ilgilenen öğrencilerim ile rap dinleyenler arasında disiplin, motivasyon, bakış açısı, olgun düşünce tarzı açısında adeta uçurumlar var. yani rap dinleyip ders başarısı iyi olan görmedim. rap dinleyip de örnek model olan öğrenci hiç görmedim. ama piyano keman gitar ile ilgilenen öğrencileri görünce diğer derslerde de kendilerini ispat ettiklerini görünce müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna dememişler.
  • asıl, insanları tek bir kriterle kategorize eden kişinin zeka seviyesi düşüktür. komplike düşünemediğinden, birden fazla kriteri aynı anda değerlendiremiyor.
    nasıl?
  • demet akalın dinleyenlerden yüksek olduğunu düşündüğüm zeka seviyesidir.
  • muhteliftir, fakat müzik zevkine göre zeka seviyesi -istisnalar olabilir elbette- belirten insanların moron olduğu kesindir.
  • severek dinliyorum. zeka seviyem; tübitak organik hoşaf projesinde yer alacak düzeyde.
  • rap dinleyenlerden daha zeki golden retriever'lar gördüm.
  • rap muzigi norm, ezhel, ben fero'dan ibaret sanan iq dahilerinin cigligi.
    dunya muzik piyasasindaki liste baslarina bak, sana puanim 0 kanka.
  • tartışmasız yerlerdedir. rap denen sikimsonik şeyi dinleyen tipleri ciddiye almıyorum bile. gitar eğitmeni olduğum için kendim tanık oluyorum. kalitesiz müzik zevkine sahip hiçbir öğrenciyle başarılı olamadım, ne ritim tutabiliyorlar ne kulakları melodileri alıyor. bu tiplerin müzikal hayal güçleri inanılmaz sınırlı, en ufak bir yaratıcılıkları yok. adamlar hayatında vokal harmonisi bile duymamış oluyorlar. buna zıt olarak ise klasik rock, jazz, klasik müzik, blues, swing gibi müzikleri seven öğrencilerle %50 ihtimalle başarılı oluyoruz. kaliteli insan müzik zevki ile kendini direkt belli ediyor.