• herhangi bir rap konserine gidip kitlenin yaş ortalamasına bakmanız yeterli. ancak hepimiz o dönemlerden geçtik. aşağılamanın da alemi yok.
  • yukarıda bir yazar şu cümleyi kurmuş 'rap yapan, dinleyen birisinin kafası çalışan birisi olması ihtimal dışı' inanır mısınız ağız dolusu küfür etmeye hazırlanıyordum ki durdum ve dedim 'eyy salty bu herif troll olmalı ciddi olacak kadar mağarada yaşamış olması mümkün değil.'
  • tartışmasız yerlerdedir. rap denen sikimsonik şeyi dinleyen tipleri ciddiye almıyorum bile. gitar eğitmeni olduğum için kendim tanık oluyorum. kalitesiz müzik zevkine sahip hiçbir öğrenciyle başarılı olamadım, ne ritim tutabiliyorlar ne kulakları melodileri alıyor. bu tiplerin müzikal hayal güçleri inanılmaz sınırlı, en ufak bir yaratıcılıkları yok. adamlar hayatında vokal harmonisi bile duymamış oluyorlar. buna zıt olarak ise klasik rock, jazz, klasik müzik, blues, swing gibi müzikleri seven öğrencilerle %50 ihtimalle başarılı oluyoruz. kaliteli insan müzik zevki ile kendini direkt belli ediyor.
  • rap seven yeterli sayıda unsurdan müteşekkil bir grup üzerinde bilimsel bir araştırma yapılmadan tespit edilemez
  • düşüktür.
    önceki başlıklarda fazlasıyla açıklama yapılmış,
  • dinleyin arkadaşlar. her konuda bilgi edinmeye, kültürünüzü geliştirmeye çalışın.

nasılki blues ve rock gibi köklü türler varsa, küçümsediğiniz rap 70'lerde yayılmaya başladı. diğer türlerde best of dediğimiz parçaların yapıldığı zamanlar.

en azından şunu demezsiniz.

-ne dinlersin?
    +farketmez ya, kulağa hoş gelen her şeyi dinlerim

arkadaşlar farketmeyecek kadar basit bir kültüre mi sahipsiniz? derler. ben derim.

rap dinleyin, düşük iq filan diyorsunuz ya hani, bazılarınızı kıçımla sallarım. müzik ruhun gıdasıdır, keşfedin.
  • muhteliftir, fakat müzik zevkine göre zeka seviyesi -istisnalar olabilir elbette- belirten insanların moron olduğu kesindir.
  • kişiden kişiye değişen zeka seviyesi ile aynıdır.
  • zeka seviyemizi ölçmek için bi tek leylek kaldı.
  • sagopa kajmer veya şanışer dinlememiş yazar beyanı.
hesabın var mı? giriş yap