şükela:  tümü | bugün
 • benim dahil olduğum gruptur. neredeyse bütün entrileri okudum, klipleri izledim, şarkıları dinledim, youtube yorumlarını okudum.

  anladığım kadarıyla olaylar şöyle gelişti.

  aslında geçmişte sadece ceza, sagopa kajmer ve hafiften norm ender varmış. bunlar bir anda birbirine küsmüş kopmuş, bir tiksinme gelmiş yani.

  norm ender piyasada tutunamamış, şarkıları pek tutmamış. bu ara piyasayı bazı adamlar basmış. anladığım kadarıyla anlatıyorum:

  ezhel: tam bir ankara bebesi. gençlerbirligi tayfası değil tam ankaragüçlü. bir tane klibini izledim, yer gök çinçin, zor dayandım. çirkin çirkin insanlar beni bunalttı. norm, buna yüzünde dövme yapmış bir de, popüler kültür filan diye laf sokuyor.

  ben fero: bu adam kel. her klibinde vücut çalışıyor nedense. heceliyor bu sanırım, öyle bir olay da var. ama efendi adam, annesini oynatmış herhalde bir klipte, öyle bir olay var. buna nedense herkes laf sokuyor. norm şarkıda buna keltoş diyor.

  killa hakan: bu adam yırtık dondan çıkar gibi çıktı. menajer, aranjör, vidanjör gibi bir adam bununla ilgili bilgi yok. kafa karıştırdı.

  ceza: yeni bir şarkı ve klip varmış ama orası biraz değişik.

  khontkar: bir de bu çıktı başımıza. yüzü dövmeli bu da olabilirmiş. ben tarafsız üçüncü bir gözle bakıyorum, bundan taraf olan benden taraf olmasın, evlat olsa sevilmez cinsten. norm ender, mary jane şarkısı filan da varmış bunun, lafı oradan sokuyor.

  sonuç olarak norm diyor ki bizim tayfa rich, siz fakirsiniz, varoşsunuz diyor. viski döküyor yere. polis peşimizde diyenlere laf sokuyor. bizde macintosh var, biz zenginiz diyor. (ara edit: bu kısımda norm ender, başta ben fero olmak üzere diğer rapçilerin ağzından konuşuyor, onları taklit ediyormuş, asıl norm, ikinci yarıda çıkıyormuş, bir yaşıma daha girdim.)

  şarkılar hızlı olunca laflar anlaşılmıyor, aradan seçilen kelimeler ile ancak bu çıktı. şu an için mekan norm ender'in gibi duruyor.

  edit: çok sayıda bilgilendirme yapıldı. kılavuz bastırıp gönderen oldu eve. özel efektli ve detaylı anlatımlı 22 saatlik video atan oldu. birebir yüzyüze sunum yapmak adına bir ekip randevu istedi. herkese teşekkürler.
 • (bkz: over rated)

  benim için kesinlikle budur.
  hatta bu girimle bile gereksiz prim verdim.
 • keşler birbirine girmiş.
 • (bkz: #93166685)
 • narkotik şube ve cumhuriyet savcısı bir odada oturmuş çekirdek citlerken, önce hangi elemanı gözaltına almaları gerektiğini tartışıyorlar. bu esnada gençliğinde deli bir rap dinleyicisi olan çiçeği burnunda komiser yardımcısı duygularına yenik düşüp norm ender'e dm den durumu bildiriyor. bunu takip eden olaylarda uyuşturucu madde temin etmek, kullanmak ve yer sağlamak sucundan kalemi kırılmak üzere olan norm ender; hedef saptırmak ve ben giderken tek gitmem alayınızı siker alırım düşüncesiyle diğer suç ortaklarını hedef gösteriyor.
  çekirdek bitmek üzere, odada herkes sessiz, koç başları yağlanmış, narko ve tem yelekleri giyilmiş.. hadi bakalım.

  edit1: hayal ürünüdür, kurtlar vadisi jeneriği gibi yazmama gerek var mi bunu?
 • sosyal medyanın hayatımıza soktuğu sikimsonik isimli değişiğin teki.
 • boş muhabbet...
 • en sık dinlediğim müzik rap değil ama arada bir dinlerim. ezhel kötü değil bence. ben fero piyasa bir süre sonra kaybolur. beni asıl üzen bu şarkıya da diss atması. bi de beni devrimci gençler sizi lümpenler dinliyor diyor. ben bu şarkıdaki devrimciliği hiçbirinde göremiyorum. adam açıkça içinden geldiği gibi olmanın şarkısını yapmış. herkese ve her şeye diss atmış gibi:
  "piyasanızın kıyametiyim, kafamdaki her fikir alamet."
  "magazin hattı gibi bu piyasa bana diss attı
  parazit yapma, hepsi kara mizahtı
  hepsi kafa sikerken sigara yaptım cannabis yaktım"
  "delice konuşabilirim moruk ben doğuştan deliyim
  girişip bu işe soyundum yok bi sansür yada bi saksı"
  "mary içtiğimde ırgalamıyor beni hiç biri
  deli kişiliğim yazıyo ritmik yeni bi şiir"
  "şaka yaparken bile ciddiyim ben, değişim iyidir, gerici değilim
  bu rapçiler gelenekçiler, sikimde değil ben yenilikçiyim"
  şarkı 3 verse. bu sadece 1.sinden çıkanlar.
 • bitsede gitsek moduna sokmuştur, sol framede başka başlık görmeyi özledim.
 • aptal dalaşı.