şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önceki örnekleri bilemem de güncel örnekte olmayan hasta. doktor bayılmış ve bacağı kırılmıştır.

  ilgili haber metni:

  ---

  antalya'da 49 yaşındaki aile hekimi kenan özgen, usulsüz sağlık raporu isteyen hastasının isteğini reddettiği iddiasıyla darp edildi.
  edinilen bilgiye göre, dün kemer çamyuva aile hekimliği'nde görevli aile hekimi uzm. dr. kenan özgen iddiaya göre kendisinden usulsüz sağlık raporu isteyen h.d. isimli erkek hastasına olumsuz yanıt verdi. aldığı yanıt karşısında öfkelenen h.d., kenan özgen’e saldırdı. saldırgan, yumruk ve tekme darbeleriyle düşen aile hekimine yerde de vurmaya devam etti. aldığı darbelerin etkisiyle bayılan özgen sağ bacağında çok sayıda kırık oluştu. kemer devlet hastanesi'nde ameliyat edilen doktorun tedavisi sürüyor. şiddet uygulayan hasta ise jandarma ekiplerince gözaltına alındı. dün akşam saatlerinde adli makamlara sevkedilen hasta adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
 • maalesef; (bkz: klasik)
 • yasa gerek yasa. kamu görevlisine saldırı en az 6 aydan başlamalı.
 • gerekli eğitim ve caydırıcı cezalar olmadıktan sonra maalesef engellenemez ve gittikçe artan olaylar silsilesi devam edecek. sağlıkta şiddet yasa tasarısı hazırlanacaktı ama o da hazırlanmamış belli ki suçlu serbest kaldığına göre.
 • ülke olarak çok sayko elemanlar barındırıyoruz.bunun önüne uzun vadede geçmek için bu insanların kaliteli eğitim almalarını sağlamaktır.türkiye’de bu model yemeyeceği için doktorların odalarında panik tuşu yapılmalıdır.bu panik tuşu hali hazırda bekleyen ani müdahale ekipleri tarafından kontrol edilmelidir.aksi takdirde doktorlar 100 yılda geçse şiddet görmeye devam edeceklerdir.
 • keşke tam tersi olsaymış. hem hastanın istediği de olur rapor da alırdır. win-win yani..
 • raporu gerçekten hakediyormuş. normal biri bunu yapamaz.
  koyacaksın kliniğe ellerden ayaklardan yatağa bağlayacaksın 10 yıl raporu da çakacaksın bak nasıl kendine geliyor.
  allah kolaylık versin sağlık çalışanlarımıza.
 • yazık olmuş doktora. ne uğrasıyorsun ver gitsin. canından kıymetli değil ya. zaten ayağa düşmüş bir sağlık sistemi var. "izinle uğrasma git rapor al" diyen amir, müdür, öğretmen, patron dolmuş ortalık. kimse risk almıyor salıyor doktorun başına sen niye risk alıyorsun? bu çomarlar adam olmaz sen kendini koru sevgili hekim kardeşim.
 • içinizi rahatlatır mı bilmem ama bu hayvan oğlu hayvan boku yemiştir.

  1,5 yaşındaki kızının kolunu delik deşik eden özel hastane hemşiresine "şu damarı artık bul, yoksa o enjektörü gırtlağına sokarım" dediği için, en ufak bir temas ve darp olmaksızın, 2 yıl hapis cezası alan yakınım var. kendisi 8 ay hapis yatıyor.
  üstelik şikayetçiler şikayetlerinden vazgeçtiği halde, kamu davası olarak devam etti ve ceza verildi.

  bu davar, haklı bile değilken, devlet memuru olan doktoru resmen dövmüş, bacağını kırmış.
  bence hayatı karardı.

  önemli olan, bu tip davaların kararını takip etmek ve tüm televizyon kanallarında bangır bangır yayınlamak.
  belki o zaman biraz çekinirler.

  benim tahminim en az 5-6 sene ceza alır.

  beter olsun şerefsiz !!
 • artık doktorların da kuyumcular gibi masanın altında silah taşıma zamanının geldiğini gösteren durum.