şükela:  tümü | bugün
  • hiphoplife.net(eskiden öyleydi) gibi suikast.de gibi bir ayarda yıllar evvel yayım yapan bir rap sitesi. almanya'dan bir mc yönetiyordu yanlış hatırlamıyorsam. hey gidi.
  • 2000'lerin başında yeni yeni oluşmaya başlayan türk hiphop ortamının (cartel demeyin onlar saman alevi gibiydi) toplanma merkezi olan siteydi. mc, bboy, bgirl, dj ve graffiti sanatçılarının (şu an unutulan ve oldschool olarak bilinenlerden bazı insanlar dahil) paylaşımlar yaptıkları ve birbirleriyle fikir alışverişinde bulundukları efsane bir yerdi. sitenin forum gibi bir bölümü de vardı ve orada klavye delikanlılığı yapıp dissleşenler olurdu. değil liseliler üniversiteliler bile bilmez.

    benim için alternatif olarak suikast.de vardı ama aslında alternatif değil temel taşlardan biri olduğunu çok sonra anladım. şu videoda adı geçince anılarım canlandı da yazayım dedim. son olarak bana eski günleri hatırlatan sagopa'ya buradan saygımızı yollayalım.
  • sagopa kajmer'e zamaninda karamurat duasi isimli diss yapan almanyali rapci karamurat'in sahibi oldugu türkçe rap forumuydu bu. diss'in linki burada:

    https://www.youtube.com/watch?v=-z-x9vjzmou