şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu aralar istanbul tıp fakültesi psikiyatri ana bilim dalı başkanlığını yapmakta olan profesör doktor. özellikle anksiyete bozuklukları üzerinde çalışmalar yapmaktadır.
  ayrıca naçizane fikrime göre gregory house'a olan benzerliği ile dikkat çekmektedir.
 • anabilim dalı başkanlığını başarıyla sürdürmeye devam eden psikiyatri profesörü.derslerine girme şerefine nail olan öğrencilerin bazıları için oldukça kuralcı ve katı,bazıları içinse örnek alınacak kişiliği ve inceden hissedilen detaycılığıyla tam bir idoldür.düzenlediği sınavlardan birinde ortalama o kadar düşük kalmıştır ki,dersi tekrar etmenin eşiğine gelen gariban tıp öğrencileri yüksek sözlü notlarıyla ucundan geçmişlerdir.

  ilgilendiği konuların başında panik bozukluk,sosyal fobi,ocd gelir.psikiyatriyi bir uğrak yerinden daha fazla önemsemeyen nice diğer branş doktorları için "psikiyatristler ilginç insanlardır" önermesini ucundan bucağından karşılar.beraber çalışmak,engin tecrübelerinden yararlanmak gerekir tam anlamıyla tanımak için zannımca.
 • aralık 2012de yapılacak olan i.ü. rektörlük seçimlerinde adaylar arasında adı geçenlerden biridir.
 • sol gazete'nin yıkayıp yağlayıp parlatmaya çalıştığı rektör adayı.
  eh be hocam, bozacının şahidi şıracı derler; sol'da övüleceğine canın çıksa daha iyiydi.
 • rektörlük seçimlerinde en yüksek oyu almasa da vaat ettikleri ve sistemdeki çarpıklıkları işaret ettiği için saygı duyulası öğretim üyesi. rektörlük seçimlerinde yüksek oy almasını isteyen ne kadar çok insan varsa, eğitim vermeye devam ettiği kurumdaki görevinden ayrılmasını istemeyen bir o kadar insan vardır. adalete gösterdiği titizlik, vazgeçmediği sağduyusu iş ahlakıyla kimsenin ulaşamayacağı çıtalarda yıllardır durmaktadır zaten, varsın rektör olmayıversin. raşit hocayı tanımak idealizmi tanımaktır, disiplini tanımaktır, etik değerleri tanımaktır. üzülmeyiniz sayın hocam, gitmediğiniz için sevinen onlarca öğrenciniz, asistanınız, uzmanınız vardır; sizsiz bir psikiyatri düşünülemez, düşünülmesi hayal dahi edilemez.
 • iu rektörlük seçimleri için 63 üniversiteden 257 akademisyenin desteğini almış psikiyatri profesörü.

  [http://t24.com.tr/…-icin-rasit-tukele-destek,290103 http://t24.com.tr/…-icin-rasit-tukele-destek,290103]
 • milli iradenin rektörüdür. bakalım akbaşlar iradeye ne kadar saygılı.
 • rte nin atayacagina inancimin olmadığı müstakbel iü rektörü. güzel insan, güzel yazar.
 • beni psikiyatriden bırakan, dersine geç girince "doğru derse mi geldiniz, yarısı geçti de" diyen hocamız.

  seçimin galibi, rektörlüğü hak eden insan. bakalım ileri demokrasinin hakim olduğu ülkemizde istanbul üniversitesi de bundan nasibini alabilecek mi?*
 • en yakın rakibine üç yüz oy fark atmasına karşın hala atanabilir mi endişesi yaşanması bile nasıl bir ülkede yaşadığımızın göstergesi. umarım atanır da istanbul üniversitesi'nde artık bir şeyler değişir. kendisi gördüğüm en bilgili kibar hocalardan, rektörlük inanılmaz yakışacaktır.