şükela:  tümü | bugün
  • the raspberry pi foundation'un hazırladığı deneysel ultra düşük bütçeli bilgisayar. özellikleri ile boyutu kıyaslandığında insanın aklı karışıyor.
    çakmak cebi bilgisayarı da denebilir. full+full hali 25 dolar.

[http://www.raspberrypi.org/ http://www.raspberrypi.org/]
    sistem özellikleri:
    700mhz arm11
    128mb of sdram
    opengl es 2.0
    1080p30 h.264 high-profile decode
    composite and hdmı video output
    usb 2.0
    sd/mmc/sdıo memory card slot
    general-purpose ı/o
    open software (ubuntu, ıceweasel, koffice, python)
  • (bkz: #25249204)
  • sanırım henüz proje aşamasında ve seri üretimi için sponsorlarla görüşülüyor. ama projenin 100 dolarlık notebook projesi gibi patlaması muhtemel.

edit: bu arada proje 15 dolar ve usb flash disk boyutunda başlamış ama şu an 25 dolar ve kart boyutunu çoktan aşmış durumda. daha da büyüyeceğe benzer. kaldı ki bu minyatür pc işini ilk kez kendilerinin düşünmediklerine eminim. elimizde daha da özellikli cep bilgisayarları/cep telefonları var ama bu işe sadece soketleri kattığımız taktirde bile netbook boyutuna ulaşıyoruz. çok heyecanlanmamalı yani, bence yatar bu iş...
  • sabırsızlıkla beklediğim minicik bilgisayar. artık bilgisayarı tv ye bağlama derdi bitti. ya da hiç almak istemediğim hd media player ları da almak zorunda değilim. ayrıca kutu sektörü büyük patlama yapabilir. zamanım olsa kosgeb e gidip bu iş için başvuruda bulunurdum.
  • uzerinde xbmc sorunsuz calismaktadir denmektedir.

(bkz: tutmayin kucuk enisteyi)
  • an itibari ile satisa ciktigindan dolayi, kendisiyle alakali butun internetler cokmustur.
  • siparişi başlamış olan süper über küçücük bilgisayar. eğer kendiniz gümrük işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız; bu küçük aletin türkiye temsilcisi olan yıldırım elektronik aracılığı ile getirtebiliyorsunuz. mail ile iletişime geçmeniz gerekiyor. ben aradım, mail atmak gerektiğini söylediler.

yildirim@yildirimelektronik.com
    http://www.yildirimelektronik.com/

edit : garip bir şekilde, getirtemediklerini söylüyorlar.

yazışma :

merhabalar model b satın almak istiyorum.

sorularım :

ne kadar ödemem gerekiyor (shipping dahil olarak)?
    ödemeyi yaptıktan sonra ürün ne zaman elime ulaşır?
    b modeli olduğu için hdmi desteği de bulunuyor, ve herhangi bir sorunda yine siz mi ilgileniyorsunuz?

teşekkür ederim.

------------------------------------------------------------------------

merhaba slsk bey,

maalesef farnell’den bu ürünü temin edemiyoruz.

gelen bilgiye göre bu ürünün alımını online olarak yapabiliyorsunuz. ve her müşteri sadece 1 adet alabiliyor.

başka bir isteğinizde yardımcı olabilmek umuduyla…

ilginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
  • çıktığı gibi tükenen bilgisayardır. haberim olsaydı bilgisayar başında nöbet tutardım ama olmadı. tekrar stoklara girdiğinde affetmemek lazım. benim gibi laptop ını sabah akşam torrent yüzünden açık bırakıp harddiskin içine edenler için müthiş bir alternatif.