şükela:  tümü | bugün
 • emre celik, beyhan murphy, safak uysal, devrim ileri ve tugce tunanin koreografileri ile dun aksam itibariyle garaj istanbulda basarili bir performans olarak karsimiza cikan modern dans gosterisi.
  gosteri 9 parcadan olusuyor. she, saat, endymion, parca pincik, venus, bavulum, dus-ler ve sey-ler, itis kakis parca basliklari. ve tabi bu parcalari birbirine baglayan kucuk ara pasajlar.
  sahne sanatlarinda sahne sicakliginin -sempatisinin- onemli oldugu kuskusuz. ve bu ekip bunu oldukca basarili bir bicimde sagliyor. bununla da kalmiyor sahnede akiyor adeta. arada kisa repliklerle susledikleri gosteride bir tirat bile atiliyor ve bir tiyatrocu kadar basarili bir bicimde. bununla birlikte kullanilan mimikler de dansa eslik etti ve birbirini destekledi. ozellikle emre celik ve safak uysalin birlikte sahneledikleri venus parcasi hem eglenceli hem de adeta sahende akiyordu.
  cinsel kimlik, caprasik iliskiler, oyun kavrami dansla vucut buldu.
  modern danstan urkenlere iyi gelecek bir gosteri.

  hamis: ayrica bu kadar cok modern dans izleyicisinin olmasi da olumlu.
 • word 2003'e göre rastgele sözcüğünün doğru yazılışı.
 • balıkçılara bereket getirmesi için söylenen bir söz. (bkz: rast gelmek)

  gelişigüzel anlamındakirasgele sözcüğü çoğu kere bununla karıştırılır ve rasgele yerine rastgele yazılmasına sebep olur. rastgele ise bu ikisinin (rasgele ve rast gele) melezi bir yanlış yazımdır.
 • "işin(iz) düzgün gitsin." anlamında bir söz. bitişik yazılan rastgele ile karıştırılmamalıdır. rastgele, "gelişigüzel" anlamındadır.
 • 1995 yılına ait emel müftüoğlu'nun yoğun duygulu parçasıdır. aranjesi insanın içinde güm güm ediyor, farklı bir ufka baktırıyor. bulutlar arası geçiş yapmanız namümkün değil.
hesabın var mı? giriş yap