şükela:  tümü | bugün
 • sezen aksu deyince bir daha düsünmek gerektiginin ispati sarkilardan biri daha.

  bir gül biraktim gün batimi suya
  gün sereserpe uzandi kuytuya
  yüregim güvercin vakit alacakara
  rastgele dedi gönül hatiralara

  feryat feryat geciyor icimden yillar
  iki gözüm iki kara bulut aglar
  tenhalarda demleniyor dilsiz
  kirik dökük sevdalar sirlar

  denizim icimde rüzgarimin gülü yok
  bir ben seferde baska yolcu yok

  yansidi cama kirmizi bir hüzün
  bir güvertede okuldan dönüsüm
  yüregim güvercin vakit alacakara
  rastgele dedi deli gönül hatiralara

  söz müzik : sezen aksu
  düzenleme : murat yeter
  yorumcu: emel
  albüm : ruhun duymaz
 • yaldır yaldır arayıp bulamadığım. hep bi önceki günün en beğenilenleri geliyor. oysa eskiden saatlerce eski güzel entryleri okuyup başlıktan başlığa kaçışıyorduk. geri gelmeli!
 • gitmesi yüzünden bildiğin sözlüğü çöpe çeviren buton.

  kusura bakma da dünün en beğenilen entrylerinin amına koyayım.

  nerede olm bu buton lan ? araştır butonu da kayıp bu buton da kayıp. ben her logoya tıkladığımda rastgele bir başlığa yönlenmek istiyorum. rastgele entrylerden, rastgele konulara yönlenmek istiyorum.

  yeni şeyler öğrenmemde belki de en fazla rolü olan, internette rastgele bilgi öğrenmeme neden olan yegane butondu. öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler başlığının zaten amına kondu, bu buton da yok.

  şimdi logoya tıklıyorum, dünün en beğenilenlerini getiriyor. sikeyim dünü, geçen haftayı, geçen ayı.

  rast gele bilgi istiyorum arkadaşım bilgi. saf, temiz bilgi istiyorum. sokayım bkz verilmiş başlıklara, saçma sapan ayarlara.

  hani kutsal bilgi kaynağıydı lan bura ? sizin kutsalınız türk kızının kolundaki kıl mı, gökhan özen tipli erkek mi ?
 • sozlukte yeni bi$iiler yokken kurcalanacak gayet keyifli bir link..
 • hakkaten iyi du$unulmu$ bi$ii.. sıkıntıdan, random bi harfe girer gozumuze takilanlara ili$tirirdik bildiklerimizi, bu geldi dunyamiz $enlendi. (bkz: super atraksiyon)
 • emel muftuoglu'nun eski bir sarkisi. sozu ve muzigi sezen aksu'ya, duzenlemesi murat yeter'e aitti. ozellikle arka plandaki vokaller cok basariliydi. bir de sinan cetin tarafindan cekilmis, hic de fena olmayan bir klibi bayagi bir sure donmustu muzik programlarinda.

  feryat feryat geciyor icimden yillar
  iki gozum iki kara bulut aglar
  tenhalarda demleniyor dilsiz
  kirik dokuk sevdalar sirlar
 • kaldırılması nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça olan ekşi butonu.

  twitter yaygınlaşmadan önce ekşiye girer güncel olaylar hakkında ne olup bitiyor diye göz atardım. zaman zaman da karşıma rastgele çıkan entryleri okurdum. şimdi gündemle ilgili her şey twitter'da akıyor. ekşi'nin de herkesin kabul edeceği gibi eskisi gibi rafine bir içeriği yok. rastgeleyi de kaldırarak ayağına sıkmış oldu. yani nere gitsem çaresi yok, nere gitsem yanmışım.
 • gittiğine o kadar üzülüyorum ki, en neşeli anımda bile aklıma gelse tüm neşem görünmez bir varlık tarafından emilmiş gibi oluyor. dışarıdaysam donuk bir ifadeyle ufka, evde isem boş gözlerle tavana bakakalıyorum. o an çevremde kim varsa, "batu ne oldu?" sorusunu yöneltse dahi hiçbirine cevap veremiyorum. "rastgele butonu gitti, belki bir daha geri dönmemek üzere gitti" diyerek veryansın edemiyorum. bazı fırlama arkadaşlar "bu adam güncelleniyor, gelin biz çay içmeye gidelim" deyip beni kendi halime barakıp gidiyorlar. hem cevap versem ne olacak. sözlük jargonunu bilmeyenler beni anlamaz. liseliler bunu bilmez. ota boka efsane nesil diyenlerse "ne diyor lan bu değişik" der geçer.

  keşke geri gelse. sol frame şenlense. iklim değişse, akdeniz olsa. siyah bantlı ekşi sözlük logosuna bas bas olmuyor müdür. sözlük yönetimi kayyuma devredilmeden önce lütfen bu isteğimi duysun. ben gibi rastgele butonunu geri isteyen mağdur ve öfkeli sessiz kitlelere kulak versin. stresten isilik olacağım yoksa.
 • nerde abi nerde bu buton? bulun getirin, koyun eski yerine. söz sabah kahvaltısı benden yahu. yeter ki geri gelsin başlasın işe..
 • yemin ediyorum çıldıracağım. sol frame bütün gün aynı gündem boklarıyla kaplıyken, ne olur ulan şu butonu koysanız siteye. kaç para ulan bi buton. allahsızlar...

hesabın var mı? giriş yap