şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ekşi'nin kendi kuralları ile çelişmesine sebep olan alımlardır. özellikle son yapılan yazar alımları sözlüğün geleceğinin karanlık olduğunu gösteriyor. yazar olmayı hak eden fakat yıllardır sabırla bekleyen çaylak arkadaşların haline çok üzülüyorum. ekşi'nin seviyesini artıracak birçok çaylak var ama sözlük barzoları yazar yapmayı tercih ediyor.akıl alır gibi değil. çok zor değil bence yazar olacak çaylakların entry'lerini kontrol edecek iki kişi bulmak.sadece birkaç entry'lerine göz atarak bunların çaylak bile olamayacağı anlaşılıyor ama sözlük onlara yazarlık vererek kendisine ihanet ediyor. bunların entry'lerini kontrol ettireceğiniz çalışanınız yoksa eğer yazarlar bile gönüllük esasına göre yardımcı olacaktır.yıllardır yazan ve sözlüğün temellerinden olan yazar arkadaşlardan elbet gönüllü çıkar.bugüne kadar onlarca alım yaptınız.tecrübe kazanacağınız halde yazar kalitesinin giderek daha beter hale gelmesi garip.kimse dört dörtlük bir yazar beklemiyor. elbette herkesin kusursuz yazması imkansız ama bunlar nedir arkadaş?alımlarda biraz daha seçici olunursa yazar olmayı hak eden çaylak arkadaşlarımız hem sevinir hem ekşi'yi daha kaliteli bir yer haline getirir. birazdan vereceğim örnekleri tek tek cımbızla seçmedim.çaylak onay listesi başlığına girip son entry'lere göz atmanız yeterli. ben üşendim daha fazla örnek vermekten.

örnek 1
    screenshot
    örnek 2
    screenshot
    örnek 3
    screenshot
    örnek 4
    screenshot