şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ooo kafası şimdi geldi)

edit: başlık başa kalmış.
  • ya ne olacaktı?
    (bkz: hz. ayşe'nin 9 yaşında evlenmesi)
  • bir şii inancı olan mehdilik üzerinden sünnilik propagandası yapan, tam da istediği partinin dönemini ikinci cahiliye dönemi diye beğenmeyen kafasız atlı (bkz: headless horseman) başlığı.

demek sözlükte yazar olmak için en aptalından da olsa müslüman olmak yeterli. daha neyin şikayetindesiniz yahu?

ha güldürdü, o başka :)
  • onlarca ihtimalden, zikredilmiş olan bir tanesinin tespiti olarak gördüğüm haklı beyan. yani? hapisle de cezalandırılabilirdi, ''bu adam deli yahu'' deyip alay konusu da olabilirdi, ''oo yazdıklarına gel, şair bu şair'' de denilebilirdi, vesaire. peygamber, mekke'de zuhur ettiği zaman da, diğer peygamberler zuhur ettikleri zaman da, hatta ve hatta ileri giderek söylüyorum, kur'an'da ismi geçmese bile, farklı toplumlarda peygamber olduğu izlenimi yaratan kanaat önderlerinde de durum aynen böyle olmuştur.

bizim bildiklerimizden gidersek; yusuf peygamber hapisle cezalandırılmıştır. içlerinde resmen öldürülenler de vardır, peygamber as. da dahil ''mecnun, deli, zındık, kezzab'' yaftaları yapıştırılan da vardır, ''şair, üçkağıtçı'' diyen de vardır. bunlar basit şeyler değildir. mobbing olarak görülmesinde bir isabetsizlik yoktur. tabi katledilmeleri artık gelinebilecek son boyut. adamı öldürüyorsun yani, ötesi yok.

ben, sahte peygamberler türediği zaman, muhammed peygamber'den sonra peygamber gelmeyeceğini bilmeme rağmen, imanımı çek etme, bilgilerimi gözden geçirme adına, kur'an'ı baştan aşağı sorgulama adına, öğretilerini ısrarla ve ciddi bir biçimde izleyip sorgularım. bu, hasan mezarcı'da da böyle olmuştur, şaban gül'de de böyle olmuştur, iskender evrenesoğlu'nda da böyle olmuştur.

bu adamların şarlatan olduklarını elbette biliyorum. ben ''babam müslümandı madem, haydi ben de müslüman oluvereyim'' diyerek müslüman olmadım. daha doğrusu, böyle uzun yıllar yaşadım, resmen şirkin içinde debelenmişim, bunu farkettim, çok uzun süre ateizmin, agnostisizmin de kıyılarında dolaştım. bunların hiçbirini inkar etmediğim gibi, gururla söylüyorum. kur'an'ı ilk sorguladığım zamanlar, muhtemelen deist olmuştum çok kısa bir süre. kendime ''ha tamam yani, bugüne kadar ''kur'an hakikat tabi lan'' dedin bilmeden, sorgulamadan, müslüman geçindin, şimdi de hiç sorgulamadan ''kur'an beşer sözüdür birader'' mi diyeceksin?'' telkinleriyle, kur'an'dan etkilenmemek adına sona bırakarak, tevrat'ın önemli kısmını, incil'in küçük bir kısmını okudum. sonra ateizm, deizm ve antik uzaylılar teoremini inceledim. ama bu dediklerim 10 günde olmuyor ha, kur'an sorgusuyla birlikte çok uzun senelerimi aldı bu işler.

en son kur'an'a tekrar geldim, ayetleri sorguladım. tıpkı tevrat'a yaptığım gibi. bahsi fazla uzatmak istemiyorum. sözü noktalı virgülle bıraktığım yerden devam etmek istiyorum, bu adamların şarlatan oldukları açıktı. fakat mekkeliler peygamber ortaya çıktığı zaman ''bu adam şarlatan, bu adam deli, bu adam şair, bu adam kafayı üşütmüş bir yalancı'' dediler. tenezzül edip dinleyen olmadı. dinlememek gibi bir hataya düştüler. ben, bugün ''bu herif deli'' denen hasan mezarcı'nın bahsettiği şeyleri de, ne dediğini muhtemelen kendisinin bile anlamadığı şaban gül'ün öğretilerini de, evrenesoğlu'nun katıldığı yayınları da, bu ve bunlar gibilerin internet sitelerini de ziyaret ederek anlamaya çalıştım.

ben, kur'an'ı öyle acımasız ve şedid bir şekilde sorguladım ki, hani düşmanca demek de istemiyorum ama hakikaten didik didik ederek. en ufak ayrıntısını bile deşerek araştırma yoluna gittim. nihayetinde felsefesini anlamak gibi şerefli bir murada eriştim, hamdolsun.

sorgulamaktan korkmak, anlamaktan çekinmek, bakmaktan yüz çevirmek, bilgisine, imanına güvenmeyen adamların işidir. ben sorgularım. önyargısız sorgularım. hata ve çelişki gördüğüm anda, bakın ''yav o hoca şunu şöyle yorumluyor ama'' denmesine fırsat vermeden, kendi aklım, zekam ve olmazsa olmaz bilgimle sorgular, hata ve çelişki gördüğüm anda inanmaktan vazgeçerim. bu nedenle bazı yazar arkadaşlar ''inançlıysan demek ki dogmatiksin'' derler, bu bakımdan yanılıyorlar. kendilerine de söylüyorum.

peygamber bugün çıkmaz, türkiye'de de yaşamaz. varsayımlarla bu iş olmaz. ama hadi gelin adını şöyle koyalım; mekke'de yaşamış olsaydınız, ilahi öğretilerden haberiniz olsa. birisi çıkıp ''beklenen son peygamber benim'' dese, ''ya yürü git, deli misin nesin?'' veya ''adama bak, ne yalancı insan'' demez miydiniz? çok kuvvetli ihtimalle diyecektiniz. çünkü siz de dinlemek, anlamak istemiyorsunuz. bugün mezarcı resmen çoluk çocuğun maskarası oldu. ha, peygamberlik, allahlık taslamanın karşılığı bu rüsvalıktır, ondan söz etmiyorum ama, anlatmak istediğimi bence anladınız. söylenen sözler hep aynı; deli, sihirbaz, mecnun, zındık, akılsız, yalancı vs.

ha bir de, gelip bkz. verenlerden de bıkkınlık geldi. gidin feysbuk'ta yazın saçma sapan yorumlarınızı. tek kelimeyle cevap verince, başlık sahibini ayar manyağı etmiş olmuyorsun. sorsak ik kuruşluk ilmi değerin yoktur, gelip burada şaklabanlık yapmaya kalkmayın. ''resul kim amk'' diyene kadar, fikrini anlataydın. hırt mısınız anlamıyorum!

şuna da değinmezsem ölürüm; mehdi falan gelmeyecek. mehdi, mesih beklerseniz; 1)kur'an'a aykırı düşmüş olursunuz, 2)bir takım heriflerin ekmeğine yağ sürer, güdülür gidersiniz, 3)mehdi ve mesih kelimeleri kur'an'da ne manaya geliyor daha bunu bilmeden, böyle iddialı başlıklar açmak biraz absürt oluyor, 4)isa aleyhisselam ölmüştür, vesselam.
  • ulan sanki faizi zorla dayatıyorlar, sanki kızları zorla yarı çıplak yapıyorlar.

birader malzeme bu, normal bir insanın çapı bu. sen beğenmiyorsun diye onu yasakla, bunu yasakla. bi siktir git. bana göre de din yasaklansın amına koyayım.
  • en az 1000 entry'si var bu başlığın.
  • basliga baktigimda ulkemin yonetimine adeletin olmayisina dinin bir amac degil siyasilerin araci haline gelmesini arkadas cahiliye olarak adlandirsa hak verecektim. fakat okudugum maddeletin ici o kadar bos ki.

hayir efendimiz yeryuzune yeniden gelse yasadigi devlete muhtac olup hapse mi girecek, rabbim onu korumayacak mi bre cahil? bir muslumanin boyle bir bakis acisina sahip olmasi mumkun degil.

arkadas ya ne oldugunu bilmedigi bir dine anne babadan dolayi taraftar ya da tam tersi etki yaratsin diye kotu niyetle yazmis bilincli bir troll.
  • en ibtidai islamcı söylemi. tam bir densizlik. arkadaş da fetöcü galiba. bir sonraki aşamada hocasını hz. peygamber'e şirk koşacak büyük ihtimal. (burada fetöcülük bir zihniyeti ifade etmek için kullanıldı hedef göstermek için değil.)

şu zamanda türkiye'yi savunmak islamı savunmaktır. işlenen günahları haramları sistemin b.ktanlığını bir kenara koyup söylüyorum bunu. benim islamcılığımın geldiği nokta bu en azından.