şükela:  tümü | bugün
 • http://rateyourmusic.com/ adresinde ikamet eden web sitesi.

  sevdiğiniz albümleri oyluyorsunuz,anketlere katılıyorsunuz,albümlerle ilgili kritiklere "süferr albümm!!!!" yazabiliyorsunuz,http://rateyourmusic.com/~username $eklinde olan sitenizde de müzik zevkinizi cümle aleme if$a ediyorsunuz.fikir güzel,uygulama güzel.e daha ne olsun.
 • ilk anda insana last.fm bulunduğu sürece gereksiz olacağı düşüncesini getirse de gerçek anlamda gerekli bir sitedir. binlerce albümden oluşan arşivlere sahip süper kullanıcılara (her ne kadar kimileri sadece artistik olsun diye oy veriyor olsa da) sahiptir. dinlediğiniz albümlere oy verirken, eleştirileri okuyabilir ve zamanla beğendiğiniz kullanıcıları farkedersiniz. bu kullanıcılar da güzel listeler hazırlamışlarsa damak tadınıza uygun albümler bulmanız mümkündür. sitedeki kullanıcılar sadece kendi zevkleri için müzik dinleyen insanlar olduğundan herhangi bir metal eleştiri sitesindeki kadar önyargılara da çarpmıyorsunuz ya da dengeli görebiliyorsunuz.

  bunun dışında bir diğer özelliği her yeni albümü sindirdikten sonra siteye bakıp bir oy vermek ve eleştirmek daha sonra "ben bu albüme ne demiştim yahu"lara çok iyi, ilaç gibi gelmekte(evet balık hafızalıyım). kötü yanı ise ilk aşamada tüm albümlerinizi siteye geçirmek.

  şahsi sayfam; http://rateyourmusic.com/~stradicaster
 • your predicted rating diye bir aparat eklemişler. bir albüme oy vermeden önce daha önce kullandığınız oylardan yola çıkarak sizinle aynı müzik zevkine sahip kişilerin oy vermek istediğiniz gruba verdikleri oyların ortalamasını gösteriyor. tabi bunun için belli bir oy verme geçmişine sahip olmanız ve o albümün belli bir miktarda oy almış olması gerekiyor. takip edilen başarılı konsept.
 • internet üzerinde rastlanılabilecek belki de en kusursuz ve mükemmel sitelerden biri. içine girince çok zor çıkılıyor.
 • başka hiçbir sitede olmadığı kadar harikulade bir "recommendations" aparatı var. yani bu sitede tavsiye edilenler bir last.fm efendime söyleyeyim bir müzik blogunun tavsiyelerinden çok daha keskin ve başarılı oluyor. filmler için kullanılması da çok hoş. bir imdb olmasa da alternatif varlığı, başında saatler harcanacak kalitede.
 • bir grupla tanışırken albüm puanlanmalarını dikkate almanın pek yerinde olduğu site. allmusic, pitchfork, nme gibilerinden ya da "halktan" last.fm'den daha net sonuçlar elde edilir. bir de, albüm yorumlarına bakılmasında fayda vardır - hatta yazılır da ki hangi şarkılar hoş, ne türde bir havası var albümün vs.

  asosyal ama sosyal müzik platformu.
 • sopa'yla pipa'ya karşı hareket geliştirerek bugünlük kendi kendini kapatmış müzikal kaynak..

  'sopa da ne?' diyen buraya : stop online piracy act (online korsanlığı durdurma hareketi)

  'pipa'cılar da şuraya : protect ip act (ip koruma hareketi)

  yasalaşırlarsa, oralardaki internet özgürlüğü mefhumunun çanına ot tıkayacak gibi görünen bu iki hareketin amerikan meclisinde görüşülmesine başlanmış da şu günlerde, dellenmesi ondan rym'in.. bu kanun tekliflerine göre öyle kafasına esen şikayetçi olup, rate your music gibi illegal paylaşımla falan alakasız bir siteyi dahi -sitenin kendini doğru dürüst savunmasına bile fırsat tanımadan- kapattırabilecekmiş filan.. yeter ki şikayet etsinmiş birileri.. ah yavrular ah, alışkın diiller tabii böyle mantık dışı ama kanun içi yaptırımlara bizim kadar..

  yanlarındayım ben de o zaman : zıtop zopayınan pipa!
 • destek hareketiyle kolumuzu kanadımızı kırmış internet başyapıtı. umarız tez zamanda meseleyi çözerler. zira illegal download ile alakası olmayan, müzik aleminin imdb'si bir oluşuma bu kadar alışmışken ne yapak, nerelere gidek?
 • film oylamalarının güvenilirliği imdb'den fazla olan site. imdb'de, son 10 yılda vizyona giren filmlerin gereğinden fazla oy alması birçok kişiyi soğutmuştu siteden. örnek alarak 2012'de vizyona giren ve imdb'den 7.4 alan american reunion burada 5 almış. aynı şekilde hunger games imdb'de 7.6 alırken rateyourmusic'te 6 almış. çoğunuz takdir edersiniz ki bu iki film de on üzeri oy sisteminin kutsal sayısı olan yediyi geçmeyi hak etmiyorlar.

  işinize en çok yarayacak link de şudur: http://rateyourmusic.com/…both&limit=none&countries
  yıl ve film türüne göre film arayabiliyorsunuz. mükemmel.
 • güncellenen yüzüyle daha da bi güzel oldu , ürün eklemek artık daha kolay.