şükela:  tümü | bugün
 • djlerin elektronik müzik çaldığı, lazer ışıkları ve görsel bir çok efektin bulunduğu, sabaha kadar dans edilen hatta ardarda bir kaç gün süren parti türüdür. genelde mdma, hap, kokain, lsd, ketamin ve sonrasında da düşüşü hafif atlatmak için için esrar kullanılır.

  bu kültürü benimsemiş insanlar çoğunlukla narsist, anti sosyal kişilik bozukluğu olan tiplerdir ve kendi oluşturdukları küçük çevrenin dışına çıkamazlar. kendi yarattıkları sahte ortam içinde, samimiyetsiz ilişkileriyle sınırsız özgürlükleri olduğunu hayal ederek yaşarlar.
 • illegal olduğu için haftalar öncesinden mekan tespiti partinin düzenleyicileri tarafından yapılır. özellikle terk edilmis, kullanılmayan ve şehir merkezinden uzaktaki binalar tercih edilir ki amaç olası polis baskınını şavuşturmaktır. partiye genellikle cuma günü start verilir ve pazartesi sabahına dek hiç durmadan devam eder. bazen parti perşembe günü başlayıp akışına göre daha uzun soluklu da olabilir. uzun soluklu olmasında bir diğer etken zaman ve mekan mefhumunun karanlık nedeniyle yitmesi ve dış dünya ile bağın ister istemez parti süresince kopmasıdır. parti boyunca birçok dj farklı platformlarda, partiye getirdikleri kendi recordları ile sahne alır. ağırlıklı olarak drum&bass ve kısmen house tarzı müzik günler boyunca çalınır. partinin esrikleştirici en güçlü unsuru ayak tabanlarını hissetmeyecek kadar cok dans etmektir. öte yandan her türlü hallelujah etkisi gösterecek kimyevi maddenin temini mekanda kolayca gerçekleşir. rave partinin özü günler süren, ücretsiz, anarşist bir parti olmasıdır. son olarak rave partilerin londra'da, kemiklesmis bir orta-alt beyaz ingiliz ve zenci kitlesi vardir ve bunların hemen hepsi birbirini tanir.
 • amerika gencligini tamamen esir altina almis, uyusturucularin su gibi aktigi bir cesit aktivitelerin genel ismi.
 • öyle sanılıyor ki partiye giden herkes ectsasy, kokain, mdma vs. kullanıyor. sadece alkolle ya da alkol bile kullanmadan sabahlara kadar eğlenmeniz mümkün çünkü ortamdaki insanların çoğunluğu sadece kafa boşaltmaya ve eğlenmeye gelmiş insanlar.

  bu gözler burnundan türk kahvesi çeken ya da tylol hot ile kafa olmaya çalışanı da gördü, alkol bile almadan sadece sosyalleşmeye ya da dans etmeye gelenleri de gördü. kısacası dışarıdan bakıp partileyen herkesi drug addict diye yaftalamayınız.
 • ingiltere’de başlayan elektronik müzik akımına tepki gösteren rock severlere karşı başlamış bir akım. londranın etrafını saran otoyolun daha da dışındaki tarlalarda yapılırdı. olsa da gitsek dediğimdir.
 • arkadaşlarınızla birlikte -sanırım sadece- youtube'da bir şeyler izlerken sesli ya da yazılı chatleşebilme ve karaoke yapabilme olanağı sağlayan mobil uygulama.
  dashboard başlangıçta çöp hissiyatı verse de kullanışlı ve basit bir arayüze sahip. nick - isim aratarak arkadaşlarınızı bulabilir, davet linki yollayabilirsiniz.
 • meraklısına 3 tane youtube kanalı önereceğim.

  jaelos
  kånde
  hate

  pişman olmayacaksınız. ya da olursunuz belki, bilmiyorum.
 • amerika'daki gençleri esir aldığından bahsedilmiş, bilmiyorum belki bir aralar. fakat bu işin membaı avrupadır. hatta berlini de katabiliyorsak direkt doğu avrupa'dır.

  rave bir çeşit dans ve müzik kültürü. bu tarz partilere girerken bardağınızın altına extacy yapıştırıldığı anlatılırdı ben küçükken. yani evet, uyuşturucu olmadan da eğlenilebilir belki ama, saatlerce hatta günlerce dans etmekten bahsediyorsunuz. vücudunuzda ne alkol ve uyuşturucu, nasıl olacak agalar bu iş? lol.

  rave sosyal bir kaynaşma aktivitesi değildir. hiç yaşadınız mı bilmiyorum dans ederken etrafı kesik kesik görme diye bir şey vardır. ışık öyle güzel ayarlanmıştır ki sanki sürekli gözünüzü açıp kapıyormuşsunuz gibi olur. kırmızı, mavi ışıklar kesik kesik etrafınızı aydınlatırken mideniz içinizde dönüyormuş gibi olur ama kusma hissi gibi olanından değil, güzelinden böyle, iyi hissettiren cinsten yani. bir noktadan sonra müziğe kendinizi bırakır ve kaybolmaya başlarsınız. işte bunu onlarca hatta yüzlerce insanla aynı anda yapınca sadece izleyerek bile haz alacağınız bir olaya dönüşür. adına da rave denir.

  sizin için videosunu da buldum.

  sene 1992

  bonus, lol
hesabın var mı? giriş yap