şükela:  tümü | bugün
 • rave party - avrupa'da basladi sanirim... kullanilmayan tren istasyonlari ve tv studyolarinda, hangarlarda, fabrikalarda yapilan muzikli eglence... gaz maskeli garip kiyafetli insanlar icip cakip vici vici dansederler... ayrietten muzik türü, nedense aklima rave denince front 242 geliyor.
 • efendim sabaha kadar devam edebilceini dusundugumuz vakit dehidrasyon hat saffada olacagindan su bulundurulmalidir. iki uc seker lolipop da atarsaniz cantaya seker dustugu vakit yardimci olacaklardir. etrafinizda emzikle isikli kolyelerle dolasabilen insanlar olabilir korkmayin yolunuza devam edin. suyunuzdan icmeyi unutmayin. bi betlik soz konusuysa disarda paramedicler beklemektedir. bu amcalar cok sekerdir aslinda. kendinize dikkat edin der bazilari. tamam abi iki ziplicaz gelicez derseniz. sabah cikarken gunes gozluu cok gereklidir. efendim zarzor buldugunuz raveden donerken arabada yok bu yola girmedik mi biz hayir ordan geldik tartismalari olacaktir. siz yaslanin arkaniza uyuyun.
 • kimdir bu insanlar, ne yer ne içer derseniz eowyn izah etmiş
  (bkz: raver)
 • avrupada başladı ve avrupada hollanda bir aralar rave merkeziydi...
  thunderdomelar,mayday hardcore rave partilerinin milyona varan katılımları oldu...eski uçak hangarları,eski fabrikalar bilumum rave mekanlarıydı...daha sonraları bulunmadığım ama anladığım kadarıyla o eski çocuk müziğiymiş gibi duran çakmayana da çakan harcorelar,happy hardcore çalan rave partileri pek yapılmaz oldu, partilerin olayı house oldu trance oldu,bok oldu...o eskiler arada açıp dan dan diye pek bi beyne verilesi,silkelenesi...
 • bir cok anlamaz insanin dinleyipte bu techno yada bu trance dedigi muzik turu. aslinda hic alakasi yok.
  ritmlerin daha hizli ve daha anlasilir bir sekilde ilerledigi muzik rave. sequential one, ve dune en iyi orneklerdir rave muzik icin. bunlar dinlenilmeden once paul oakenfold yada paul van dyk dinlenilirse aradaki fark gayet bariz bi sekilde belli olur.
 • eventlerle asla karıştırılmaması gereken bir party, buluşma-kaynaşma olayıdır.. gerçek rave asla paralı değildir çünkü rave'in özünde plur adı verdiğimiz felsefe vardır ki bu da barış, aşk, beraberlik ve saygı temalarını kapsar.. ciddi boyutlarda bir rave türkiye'de olmamıştır, home partyler rave'den sayılmadığı için kategori dışıdır çünkü..
  felsefeyi ve olayı tam yansıtmasa da biraz bilgi edinme açısından, şu an dünyanın en iyi 2 dj'inden biri olan john digweed'in oynadağı "groove" isimli film seyredilebilir..
 • insanlarin hic oturmadiklari (yere dusup bayilanlar, uyusturucudan kendinden gecenler haric) her turlu deliligin serbest oldugu aktivite.. ortamda cok buyuk bir sinerji vardir, saatler gectikce insanlar yorulacaklari yere daha da abartirlar, hareketler daha bir hizlanir.. kendinize sorarsiniz arada bir napiyorum lan ben burda diye.. dersiniz bi akilli yok mu bu koca mekanda, soyle bi bakarsiniz etrafiniza, hakikaten yok.. takilmaya devam edersiniz..
 • angela mcrobbie'nin, kendini yalnızca parti ortamlarında gösteren bir altkültür olarak tanımladığı, fiziksel hazzı ön plana çıkartan, çıkış noktası ve iddialarından farklı olarak çoktandır kitle kültürünün ve pazarın bir parçası haline gelmiş, acaip gençlik kültürü.
hesabın var mı? giriş yap