şükela:  tümü | bugün
 • ecstasy bokunun popülaritesini tavana vurduran partilerdir.
  şincik; doktorların dediklerine göre, ecstasy saatler süren uyarıcı etkisine sahip bir ilaç olduğundan kelli, dans pistlerindeki insanlar kudurma sınırlarını zorlayabilmektelerdir. ecstasy, vücut ısısını da etkilemekte ve özellikle sıcak bir ortamda uzun süreli dans ile birleşince, kişinin aşırı sıcaklık sonucu, aşırı su kaybından (dehidrasyon) nalları dikmesine sebep olabilmektedir. ayrıca "bu tür partilerle kullanılan" ve önceden bahsi geçmiş "emzük, lolipop, çikolata , gaz maskesi , bonibon - şekerdenden imal kolye" gibi envanterler yine ecstasy'nin sebep olduğu diş gıcırdaması, kas gerilmesi gibi durumların etkisini bir nebze azaltmak için kullanılan malzemelerdir. görüntü olarak ilk başta komik gelseler de, aslında hapçılığın emareleridir.
  bu partilerde su kaybına karşılık tüketilsin deyü su,sporcu içeceği,zıkkım suyu vs de satılır fakat uçuk fiyatlarla satılır.
 • goa ruhuyla yola çıkıldığında dağ başlarında, orman derinliklerinde birlik, beraberlik, kabile hissinin özgürlük ve doğa sevgisiyle birleştiği hala orada burada gizliden gizliye yaşanan ve yaşatılandır. yaşanınca unutulmazlardandır.*
 • ing. çılgınca övgü veya abuk sabuk konu$mak
 • rave ile yapılan eğlencelerden birine şurdan bakılabilir: http://www.kazantip.com/video
  olaya rave partisi demek yanlış olur, ama bakmaktan zarar gelmez. gerçi kendinizi depresif hissediyorsanız izlemeyiniz, canınız daha fazla sıkılacaktır.
 • amerika da uretilen bir sigara markasi.
 • (bkz: new rave)
 • +20 000 insan.
  koskoca bir stadyum ve onlarca sahne.
  31 aralik gecesi tum kiyafeti ic camasirindan ibaret olan ruya hatunlar.
  ex - ot- stick - emzik ve bilimum keyif verici madde.
  isikli zamazingolar ve yarattigi gorsel solen.
  sinirlarin ortadan kalkmasi ve limitsiz ozgurluk hissi.
  sicak olmasi, terlemek, hem de cok terlemek. suratiniza carpilan suyun verdigi serinligin anlik rahatligini hissetmek.
  aslinda hic sevmediginiz ve dinlemeyeceginiz bir muzik esliginde kendinizi kaybetmek.
  dans etmeyi bilmediginizi unutmak.
  sevgi yumagi bir ortam.
  kollarinizda nerden geldigi belli olmayan renkli tasli bilezikler ve ertesi gun dahi kafanizin icinde loopa alinmiscasina donen bir icses.
  bunun yaninda agzin kurumasi, cenenin tutulmasi, gozlerin kizarmasi ve hatta kisa sureli hafiza kaybi. dolayisiyla ertesi gun korkunc bir yorgunluk ve bas agrisi.

  sonuc olarak bu yazdiklarimin yetmedigi, aslinda kesinlikle anlatilmayacak, mutlaka yasanmasi gereken bir deneyim.
 • bir enigma parçası.

  bildiğimiz enigma tarzı değil yalnız. çeşitli dj'ler tarafından bir çok remixi düzenlenmiştir. arada kulüplerde çalar trance niyetine. melodileri hoştur ve bayan vokalin ağıt tarzı geçişleri de dikkat çekicidir...
 • müziğin günlerce hiç susmaması. esriyen bedenlerin saatler ve günler geçtikçe kendilerinden daha da fazla geçmeleri. hele ki deneyim ıssız bir doğa köşesinde ve psytrance temelli olarak gerçekleşiyorsa tüm tabiatın da bu delice coşkuya ayak uydurması. madde kullanımının had safhada olmasına rağmen kimsenin pozitif titreşimleri bozacak bir girişimde bulunmaması, tüm kabilenin yek vücut halinde takılması. yüzlerce delinin tepindiği toprak dans pistinin zamanla bir hamur kıvamına gelmesi. ayaklara bulaşan çamurun üzerinde birikmiş "yaşanmışlığın" insanı uçar gibi hissettirmesi. pistten yükselen enerjinin göğü delercesine yukarıya doğru fışkırması, kozmik aurayla içiçe dolanması. kayaların ve ağaçların arasında beyaz tavşanı kovalamak. blacklight ile sıvanmış gülümseyen suratlar, rengarenk fosforlu giysiler, takılar, oyuncaklar. freak out seviyesine ulaşıp gaia ile sevişen bedenler. dolunay, göğe bırakılan gece fenerleri. kutlama, zafer sarhoşluğu. ay'ı selamlama, geceye merhaba! her köşede yakılan kocaman alevlerin yaladığı is kokulu insanlar. dönen ateşler, parıldayan meşaleler, poiler. göğü pudra şekeri misali dolduran yıldızlar. gündoğumu, şafakla beraber gölün üzerinden kalkan sis bulutları. sabah güneşinin aydınlattığı çiy sıvanmış çimlerde yuvarlanan deliler.

  herkes gülümsüyor, gülümsüyor, gülümsüyor. bu deneyimi kutluyor ve kutsuyor yüreğinde, bedeninde. bunun realite ile hiç bir ilgisi yok. bu tamamen bir yol, ruhani. müziğin birleştirdiği insanların yolu. atalarımızın yolu. modernizme inat, en güzel paylaşımların ve deneyimlerin hayata geçirildiği, kadim bir yol. kabile.
hesabın var mı? giriş yap