şükela:  tümü | bugün soru sor
 • güzel kadın şarkısına bayıldığım grup. bu sözleri yazan kişi 3 ay uğraşmış, 10. evlilik yıldönümünde eşine armağan etmiş. bence çok romantik. sözleri de çok anlamlı. uzun zamandır bir şarkıya bu kadar takmamıştım galiba
 • (bkz: güzel kadın) şarkısını dinledim. her ruh haline uygun bir şarkı ne çok hareketli ne depresif. sesi de çok hoş yorumcunun.
 • 10.yıl dönümlerinde özel bir hediye olsun diye eşine "güzel kadın" şarkısını yazıp besteleyen güzel adamın grubu.
  aşka inanmıyorum diyip dururum ama böylesi güzel sözleri , ince bir düşünce ile taçlandıran adam kimbilir nasıl güzel seviyordur. kıskandım.
  aşkları daim olsun temennisi ile...
 • yeni albümü çıkmıştır hayırlı olsun turgut abi yüzün
 • çok sevdiğim bir abim olan turgut raviş'in söz ve müziğini yazdığı yara ve güzel kadın isimli iki şarkı ile çıkış yapan grup.

  bu vesileyle yolları açık olsun diyoruz. dinleyiniz, dinletiniz efendim.
 • müzik hayatına küresel ıkınma adlı grupla başlaladılar ve müzik dünyasına hadi yine sev beni ve güle güle sevgilim gibi harika şarkılar kazandırdılar. ardından grup üyeleri yaptıkları duygusal şarkılarla pek kaynaşmayan grup ismini değiştirme ihtiyacı hissetti. grup o vakitten sonra yoluna zeugma adıyla devam etti. zeugma kurulduktan sonra üyelerinden solisti yanlış hatırlamıyorsam askere gitti. böylece zeugma da gerektiği çıkışı yapamadı. bir ara grup bu isimle yetenek sizsiniz türkiye yarışmasına da katıldı. sahnede hadi yine sev beni şarkısını seslendirdiler. boktan soundlar yüzünden beklenildiği reaksiyonu alamayan grup acun ılıcalı ve hülya avşar'ın 'hayır' oylarıyla elenmekten kurtulamadı. zira o sıralar yarışmada şarkı söyleyen grupların pek ilgi görmediğini belirtmek gerekir.

  grup bunun üzerine bir süre daha varlığını sürdürdükten sonra geçtiğimiz yıl müzik hayatını sonlandırdı. bu grubu çok eski zamanlardan beri takip eden beni de bir hayli üzdü ama geçtiğimiz günlerde grubun solisti turgut raviş raviş isminde yeni grubunu kurdu. grubun resmi twitter hesabı olan ravişmüzik hesabında an itibariyle 107 takipçileri bulunuyor. resmi facebook hesaplarını ise 374 kişi beğenmiş. grup ilk albümü olan güzel kadını da geçtiğimiz günlerde duyurdu. her ne kadar eski günlerinden uzak gibi görünse de grubun gruba inanan bir takipçisi olarak çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. yolları açık olsun diyor. bu verileri de buraya not düşüyorum...
 • bir turgut raviş grubu.

  önceki için (bkz: zeugma)

  aşk laftan anlamaz dizisinde şarkısını arkaplanda çaldılar adamın.

  http://www.showtv.com.tr/…zon-1-bolum-14-izle/25786

  arkadaşım diye demiyorum on numara söz müzik yazar. o kadar gereksiz tip ünlüyken asıl böyle insanlar ünlü olmalı bence.